1 листопада 1993 року вступив у силу Маастрихтський договір, за яким було юридично закріплено економічне і політичне об’єднання – Європейський союз (Евросоюз, ЕС). Його членами стали 27 держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швеція.
Через 5 років (11 червня 1998 р.) у нашій державі було затверджено Стратегію інтеграції України до Європейського Союзу, яка визначила основні напрями співробітництва України з ЄС. Особливе місце у Стратегії займають науково-технічний та культурно-освітній напрями. На думку спеціалістів саме вони дають можливість досягти успіхів нашій державі в євроінтеграційній діяльності.
Сьогодні вже можна із впевненістю говорити про те, що інтеграція України до європейської спільноти є стратегічною метою нашої держави. Про це було офіційно заявлено у 2005 році Президентом України Віктором Ющенко. Приєднання до ЄС підтримується й переважною більшістю громадян України. Європейський вибір відкриває нашій державі нові можливості для її розвитку і співробітництва з іншими державами континенту. Він розглядається Україною як одна з найважливіших складових її руху до правової держави та громадянського суспільства, адже найвищою цінністю правової держави визнаються права людини, а громадянське суспільство не тільки забезпечує демократичний характер держави, а й здійснює контроль над владою. Одним із ефективних напрямів євроінтеграції є освіта. У травні 2005 року Україна увійшла до Болонської системи. Проведення реформ у цій галузі активно сприяє її приєднанню до єдиного освітнього європростору.
Надзвичайно важливою підтримкою євроінтеграційних прагнень України є участь нашої держави у щорічній міжнародній конференції українських і закордонних політиків та підприємців у місті Ялта. Із 19 по 22 вересня 2013 року відбулася 10-та Ялтинська зустріч. Девіз зустрічі – «Україна та світ в епоху змін: фактори успіху».
У листопаді 2013 року у Вільнюсі на саміті «Східне партнерство» Україна і ЄС мають підписати Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Проект Угоди про асоціацію з Євросоюзом був одностайно схвалений українським урядом.
Усім охочим дізнатись більше про європейське майбутнє нашої держави, пропонуємо ознайомитись з документами із фондів НПБУ, представленими у віртуальній книжковій виставці «Європейський вибір України: перспективи розвитку». На виставці експонується добірка документів, виданих переважно за останні 3 роки. Доповненням до віртуальної виставки є постійно діюча книжкова виставка, організована у приміщенні бібліотеки за адресою: вул. Грушевського, 1.
Інформація підготовлена відділом СКД