П’ятниця, 27 грудня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Віртуальна книжкова виставка

До 65-річчя від дня народження Василя Ґабора (1959), українського письменника, літературознавця

 

imageҐабор Василь Васильович — сучасний український письменник, літературознавець, журналіст.

Народився 10 грудня 1959 р. у сім’ї Василя і Марії Ґаборів на Закарпатті у с. Олександрівка (раніше — Шандрово), що на Хустщині. З його материнської лінії (рідний дядько мами) походить відомий закарпатський поет, представник празької школи Іван Колос (справжнє прізвище Іван Кошан).

Закінчив факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка (1986). Працював у львівських газетах (1987–1990) та історико-краєзнавчому журналі «Літопис Червоної Калини» (1991–1992).

З 1993 р. — науковий співробітник, а з 2000 р. — заввіділу досліджень іншомовної періодики Відділення «Науково-дослідний центр періодики» (нині — «Науково-дослідний інститут пресознавства») Львівської наукової бібліотеки ім. Василя Стефаника НАН України (нині — Львівська національна наукова бібліотека України ім. Василя Стефаника).

Початком своєї літературної творчості В. Ґабор вважає 1987 р., коли в альманасі «Вітрила» було надруковано його новелу «Телеграма».

Автор збірки новел «Книга екзотичних снів та реальних подій» (1999; 2003), історико-бібліографічного дослідження «Українські часописи Ужгорода (1867–1944)» (2003), історико-краєзнавчого нарису «Моє Шандрово» (2003) та інших.

Прозові твори опубліковано в альманахах «Високий Замок» (1989), «Королівський ліс» (2000, 2002), а наприкінці 90-х рр. XX ст. ― в журналах «Авжеж!», «Буковинський журнал», «Дзвін», «Кур’єр Кривбасу», «Сучасність», «Україна», «Українські проблеми» та багатьох газетах.

Його твори вміщені в антологіях «Десять українських прозаїків. Десять українських поетів» (Київ, 1995), «Квіти в темній кімнаті: Сучасна українська новела» (Київ, 1997), «Нічний гість: Моторошні оповіді» (Львів, 2001), «Приватна колекція» (Львів, 2002), «Сновиди: Сни українських письменників» (Київ, 2010).

У львівській літературній аґенції «Піраміда» Василь Ґабор реалізовує видавничий проект сучасної літератури «Приватна колекція», у якому представляє творчість письменників літературної ґенерації 80-х рр. XX ст., найкращих прозаїків 60-х рр. XX ст. та майстрів українського перекладу.

Окремі його художні твори перекладені англійською, німецькою, сербською, хорватською та японською мовами.

Кандидат філологічних наук (1997). Член Асоціації українських письменників (1997). Живе і працює у Львові.

До 65-річчя від дня народження Василя Ґабора в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовлено віртуальну книжкову виставку. До уваги користувачів пропонуються прижиттєві та більш пізні видання творів автора, а також література про його життя і творчість.

На виставці представлено документи з фондів НБУ імені Ярослава Мудрого та інтернет ресурси. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки  та традиційними картковими каталогами.

 

 

Інформацію підготувала бібліотекар І категорії

відділу соціокультурної діяльності

Літовкіна Ю.М.

 

 

1/50

АЗ, два, три … дванадцять – лист у пляшці : антологія автор. зарубіжжя / [упоряд. Марія Шунь]. — Львів : Піраміда, 2010. — 310, [1] с. : іл. — (Видавничий проект сучасної літератури ”Приватна колекція”. Серія ”Українська модерна поезія та есеїстика”).

 

Шифр зберігання: Б333006

Географія цієї антології трансатлантична – від Латвії-Польщі-Німеччини-Чехії-Англії-Ізраїлю до США. У цих країнах, як і в решті цивілізованого світу, національний поет, коли він пише «своєю» мовою і хоче належати до своєї материкової культури, завжди належить до неї, незважаючи на те, в яких іміґраційних галактиках він живе. До антології ввійшли написані за кордоном твори дванадцяти українських письменників новітньої інтелектуальної еміґраціної хвилі, серед яких зокрема такі особистості як Василь Махно, Марія Шунь, Володимир Олейко, Оксана Луцишина, Юрій Садловський, а також Тарас Девдюк, Вікторія Їхова, Оксана Лущевська, Оксана Максимчук, Тетяна Мельник, Дана Рудик та Анна Хромова.

Антологія цікава ще й тим, що автори написали спеціально для неї надзвичайно ориґінальні есеї про міста та країни, у якій живуть.

Співавторство проекту, упорядкування бібліографічних відомостей та слово до читача Василя Ґабора.