«Я радий, що можу додати свій голос до тих, що вшановують великого українського поета Тараса Шевченка. Ми вшановуємо його за великий вклад у культуру не тільки України, яку він дуже любив і так промовисто описував, а й у культуру світу. Його творчість є благородною частиною нашої історичної спадщини».
Джон Ф. Кеннеді, президент Сполучених Штатів Америки
«Тарас Шевченко не має собі рівних у світовій літературі»
Альфред Курелла, Німеччина
Творчість Т. Г. Шевченка – визначне досягнення українського народу в галузі духовної культури, а його безсмертна спадщина — одна з найбільших вершин людського генія. Шевченко – вершина родового українського дерева. В історію людської культури він увійшов не тільки як геніальний народний поет України, а й як найбільший поет слов'янства, поет-гуманіст світового значення. Ім’я та поетичні твори Т. Г. Шевченка стали відомі за межами України ще у 1840 році відразу після виходу в світ його першої віршованої збірки «Кобзар». Вірші геніального українського поета, перекладені на десятки мов, стали невід’ємною частиною національної культури багатьох народів світу.
Книжкова виставка «Шевченкіана мовами світу» складається з двох частин: вітчизняні та зарубіжні видання творів поета у перекладах іноземними мовами та зарубіжні літературознавчі дослідження творчості Т. Г. Шевченка
Представлені на виставці книги експонуються у Читальному залі документів іноземними мовами за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1, ІV поверх
Підготовлено відділом документів іноземними мовами
1/40
Grabowicz, George G.
The poet as mythmaker : a study of symbolic meaning in Taras Ševčenko / George G. Grabowicz. — Cambridge (Mass.) : Harvard University Press, 1982. — X, 170 p.
Шифр зберігання А1038
Джордж Г. Грабович – професор української літератури імені Дмитра Чижевського на кафедрі слов’янських мов і літератур Гарвардського університету.
У своєму дослідженні увага автора спрямована на дослідження структур і парадигм міфічної думки Шевченка. Як стверджується у цій книзі, міф виступає основним кодом і моделлю поетичного всесвіту поета.