(До 100-річчя початку Української революції та створення
Української Центральної Ради)
14 березня 2017 року засідання клубу «Бібліотека і Місто» було приурочено до 100-річчя початку Української революції та створення Української Центральної Ради.
З метою вшанування подій та видатних учасників Української революції 1917 – 1921 рр. гостям клубу було запропоновано переглянути фільм «Михайло Грушевський», який розповідає про долю окремої видатної людини на тлі буремної історії України.
Березень 1917 року є знаменним в історії української державності. 3(16) – 4(17) березня було створено Українську Центральну Раду – представницький орган українських демократичних сил, яка очолила національно-демократичну революцію в Україні, виступила організатором і лідером національно-визвольного руху, що охопив широкі верстви населення.
Головою Української Центральної Ради було обрано Михайла Грушевського, одного з найпотужніших і найпомітніших діячів в історичному просторі України. Вчений, педагог, громадський діяч і творець української політичної нації. Його особисте життя було підкорено великій ідеї об’єднання українців двох імперій, а потім – творенню української самостійної держави.
Родина М. Грушевського – дружина Марія Сильвестрівна, донька Катерина, брат Олександр – завжди були поруч у найтяжчі дні випробувань.
Документальна кінострічка була створена у 2016 році кіностудією «Віател» в серії «Гра долі» і стала однією зі знакових подій ювілейного Року Михайла Грушевського.
Про роботу над створенням фільму, його творців, презентації, що вже відбулися,та їх резонанс розповіла директор студії, сценарист і продюсер Галина Криворчук.
Інформація підготовлена відділом СКД НБУ ім. Ярослава Мудрого