Віртуальна екскурсія з києвознавцем Валерієм Лисенком
«Мистецький шлях від Майдану до Львівської площі»
(До Дня Києва)
22 травня 2025 року о 16:00 в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (вул. Набережно-Хрещатицька,1), відбудеться віртуальна екскурсія «Мистецький шлях від Майдану до Львівської площі» з києвознавцем Валерієм Лисенком.
Валерій Лисенко – дослідник історії Києва, автор та засновник приватного проєкту «1000-ліття української культури». Екскурсовод, член правління Ліги екскурсоводів Києва, член Всеукраїнської асоціації гідів.
Віртуальна екскурсія від Майдану Незалежності до Львівської площі стане справжнім зануренням в історико-мистецький простір Києва. Вона охопить перехрестя архітектурних стилів, народження культурних традицій, а також ознайомить з видатними постатями – творцями сучасного обличчя міста.
Відправна точка подорожі – Майдан Незалежності, місце сили і символ незламності нашої держави. Тут вирували революції, гартувалася національна свідомість і звучали голоси свободи. Вуличні музиканти, художники, інсталяції – усе це стало невід’ємною частиною його духу. А неподалік, на прилеглій вулиці, збереглися згадки про молодого Тараса Шевченка, який бував тут під час поїздок до Києва.
Екскурсія продовжиться Софійською площею, де можна уявити Наполеона Орду, художника, що залишив точні графічні зображення київських храмів і фортець, зокрема Золотих воріт і Видубицького монастиря.
Художня майстерня, розташована на вулиці Ярославів Вал, була неформальним центром художнього життя Києва початку ХХ століття. У стінах Київської рисувальної школи Миколи Мурашка, по вулиці Терещенківській, навчалися сотні молодих талантів. Під час подорожі йтиметься про Георгія Нарбута, головного художника УНР, автора проєктів державних гербів, банкнот, марок. Його квартира-майстерня стала місцем народження візуального образу молодої української республіки.
У садибах на вулиці Овруцькій, працювали Василь та Федір Кричевські. Перлиною творчості В. Кричевського став Будинок-музей Івана Франка. Ф. Кричевський працював над оформленням фільмів та вистав, надихаючись київськими вулицями.
Майстерня художньої династії Якутовичів, облаштована у старому будинку на вулиці Стрілецькій, перетворилась на справжню лабораторію образів українського епосу.
Сучасна столиця продовжує бути місцем мистецького тяжіння. На фасадах будинків з’являються мурали – нова форма міського мистецтва. Мурали – це візуальний маніфест: мистецтво живе тут, серед людей, між минулим і сучасністю.
Запрошуємо у віртуальну подорож, яка дозволить відчути дух Києва, його мистецьку спадщину та історичну велич!
Запрошуємо всіх охочих!
Вхід вільний
Увага! Заплановані дати та час проведення заходів можуть змінюватись в залежності від обставин партнерів у проведенні заходу, повітряних тривог, відсутності електропостачання.