Авангардні ролі жінок у місцевих політиках: завдання, функції, проблеми, шляхи вирішення
3 квітня 2025 року у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого, відбулося експертне обговорення на тему «Авангардні ролі жінок у місцевих політиках: завдання, функції, проблеми, шляхи вирішення». Подія об’єднала понад 100 учасниць з різних куточків України, а завдяки підключенню через платформу Zoom до обговорення змогли долучитися й лідерки громадських організацій з інших міст.
Захід був ініційований ГС «Спілка жінок України» та ГО «Рада жінок міста Києва» за участі спікерок з Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, ГО «Трибуна жінки» та ГО «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів», а також за підтримки Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
Основна мета зустрічі — розвиток компетенцій щодо участі жінок у формуванні та реалізації місцевих політик і набуття практичного досвіду впливу на політичні процеси як на місцевому, так і на національному рівнях.
Із вітальним словом до присутніх звернулася голова правління Спілки жінок України Леокадія Герасименко. Вона щиро подякувала всім партнерам за підтримку цієї важливої ініціативи.
Голова ГО «Рада жінок міста Києва», депутатка Київради Наталія Берікашвілі також наголосила на актуальності теми, підкресливши, що формування компетенцій жінок у сфері місцевої політики сьогодні є як ніколи важливим.
«У наш непростий час тема авангардної ролі жінок у місцевих політиках потребує особливої уваги. Це надзвичайно важливе й на часі питання», — зазначила вона.
Програма заходу складалася з двох частин.
У першій сесії відбулося науково-практичне обговорення, під час якого виступили 10 експерток з різних галузей. Вони висвітлили такі питання, як: суть місцевих і національних політик, їх взаємозв’язок, правові основи формування, проблеми реалізації, а також роль жінок у цих процесах.
Серед спікерок були:
Наталія Оніщенко — президентка ГО «Трибуна жінки», заступниця директора Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, докторка юридичних наук, професорка, академік НАПрН України;
Дана Мехедова — голова Ради ГС «Спілки жінок України», очільниця ГО «Спілка жінок Львівщини»;
Наталія Берікашвілі — голова Ради жінок міста Києва, депутатка Київради;
Надія Стефанів — суддя Верховного Суду, президентка ГО «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів»;
Інна Большан — адвокатка з сімейного права;
Марина Марчук — головна консультантка Управління юридичного забезпечення Державного управління справами;
Олена Макеєва — завідувачка кафедри теорії та історії держави і права КАІ, кандидатка юридичних наук, тренерка проєкту HELP Ради Європи;
Оксана Марченко — директорка інституту здоров’я та фізичного виховання, докторка наук з фізичного виховання та спорту, професорка;
Вікторія Черняхівська — завідувачка кафедри публічного управління Університету трансформації майбутнього, кандидатка наук з державного управління;
Ірина Андрусяк — докторка юридичних наук, доцентка НУ «Львівська політехніка»;
Анна Гончаренко — докторка юридичних наук, професорка.
У другій частині учасниці взяли участь в інтерактивній дискусії у форматі «запитання – відповіді», яка завершилася напрацюванням висновків і практичних рекомендацій.
Інформацію підготувала Ганна Ромодан
Фото: Олена Скрипницька та Міжнародне інформаційне агенство Укрпрес-інфо