18 квітня 2024 року у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся Вечір-присвята «Шлях у 100 років: краєзнавчий рух в Україні від становлення до сучасності» (з нагоди ювілею Національної спілки краєзнавців України).
Учасники зустрічі – науковці кафедри етнології та краєзнавства історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, краєзнавці Національної спілкикраєзнавців України: Гончаров Олександр Петрович, голова КМО НСКУ і Терес Наталія Володимирівна, заступниця голови.
У цікавому і змістовному огляді історії розвитку краєзнавчого руху в Україні Олександр Гончаров розповів про етапи діяльності, створення структурних підрозділів, найбільш дієві обласні осередки, активних науковців і громадських діячів в цій галузі, форми і методи роботи, періодичні та науково-популярні видання. Наталія Терес висвітлила тему перейменування вулиць, площ, провулків, скверів, бібліотек у Києві: прокоментувала цей складний процес і надала цікаву статистику.
Подолавши періоди становлення, репресій, відродження сьогодні НСКУ здійснює потужну, результативну роботу, що сприяє подальшому розвитку краєзнавчого руху, залученню до пізнання рідного краю широкої аудиторії, вихованню у громадян почуття національної самосвідомості, поваги до історії, культури, мови, традицій українського народу.
Виступи відбулися у супроводі великого ілюстративного матеріалу. Були частково представлені видання і рекомендована література з фондів Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Бібліотека отримала від партнерів у подарунок нові видання з краєзнавства.
Партнери – Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та Київська міська організація Національної спілкикраєзнавців України.
Інформацію підготувала головний бібліотекар
відділу обслуговування користувачів Тетяна Скирда,