Вівторок, 1 квітня 2025

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Концерт

«Шевченкіана: Артефакти»

22 березня 2025 року в Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого в межах Музичного клубу «Академія» відбувся концерт «Шевченкіана: Артефакти» із циклу «Студенти співають оперу».

Концерт став живим містком між минулим і сьогоденням, де поезія Кобзаря зазвучала у поєднанні з музикою.

Щороку в ці березневі дні культурно-освітні установи України проводять  мистецькі заходи, які нагадують нам про величну спадщину Тараса Шевченка. Саме тому в межах ХХХ мистецького фестивалю «Шевченківський березень – 2025», який щорічно проводить КМАМ ім. Р.М. Глієра відбулася ця знакова подія, яка об’єднала музику, поезію та силу українського духу.

Концерт став справжнім святом для всіх шанувальників творчості Т. Г. Шевченка. Студенти оперного класу КМАМ ім. Р. М. Глієра та Ансамбль Київської православної богословської академії «СONСORDIUM» створили унікальну атмосферу, у якій слово Кобзаря звучало по-новому, глибоко проникаючи в серця слухачів.

У виконанні талановитих студентів лунали вірші Т. Шевченка – уривок з поеми «Кавказ», «Не так серце любить», «І досі сниться», «Зацвіла в долині червона калина» та пісні на вірші поета, написані класиками української музики – Миколою Лисенком, Семеном Гулак-Артемовським і Рейнгольдом Глієром. Красиві, потужні голоси артистів підкорили зал, викликаючи щире захоплення та глибокі емоції.

Особливо яскравим став виступ ансамблю «СONСORDIUM», художня керівниця Світала Мельниченко. У їхньому виконанні прозвучали «Думи мої» та «Зоре моя вечірняя» з поеми «Княжна». Велична благозвучність їх голосів наповнила зал неповторною енергетикою, яка зворушила кожного слухача.

Завершився захід спільним виконанням «Гімну України», музика П. Чубинського, слова М. Вербицького, потужного символу нашої державності. Його слова пронизують серця мільйонів українців, щоразу об’єднуючи у спільному прагненні до щасливого майбутнього.

Щиро дякуємо артистам за їхні прекрасні виступи, що подарували справжню естетичну насолоду, а викладачам – за невтомну працю, яка допомагає молодим талантам розкривати свій потенціал та зберігати культурну спадщину України.

Інформацію підготувала

провідний бібліотекар відділу СКД

Лариса Совершенна