Вівторок, 1 квітня 2025

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Презентація книги  

«Ганна Барвінок. Зібрання творів. Том другий»  

(Видавничий дім «Простір», 2023)


6 березня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулась презентація книги «Ганна Барвінок. Зібрання творів. Том другий». Книга вийшла друком у Видавничому домі «Простір» 2023 року. Упорядники видання – Василь Шендеровський та Василь Яременко.

Ганна Барвінок (1828–1911) – літературне ім’я Олександри Михайлівни Білозерської-Куліш, життя і творчість якої були нерозривно пов’язані з її чоловіком, Пантелеймоном Кулішем.

Талановита прозаїкиня, авторка оповідань з народного життя. Перша письменниця нової української літератури, яка  залишила велику мемуарно-епістолярну спадщину, що є потужним документальним джерелом для вивчення подій і людей другої половини XIX - початку XX ст.

Під час презентації присутні мали унікальну можливість поринути у світ літературної спадщини Ганни Барвінок – української письменниці, талановитої авторки, яка відображала у своїх творах глибину народного життя, психологізм людських взаємин і боротьбу за українську ідентичність.

Василь Шендеровський –  упорядник книги, детально розповів про дослідницьку роботу над виданням, представив унікальні архівні матеріали, які стали її основою. Його доповідь пролила світло на маловідомі факти з життя письменниці, її вплив на формування українського літературного простору та її роль у культурному середовищі XIX століття.

Окрему увагу було приділено зв’язку Ганни Барвінок із видатними постатями того часу, такими як Іван Пулюй, Пантелеймон Куліш  і Тарас Шевченко.

Розповідь супроводжувалась ілюстративними матеріалами. Унікальні архівні документи та  світлини дозволили зануритися в атмосферу літературного та культурного життя XIX століття.

Виступи артистів – бандуриста Віталія Мороза, дуета Тіни Світлячок і Дмитра Петренюка, скрипаля Кирила Стеценка  додали презентації емоційної глибини та тепла, створивши справжню атмосферу єднання з українською культурою.

Атмосфера заходу була сповнена натхнення, глибокої поваги до української культурної спадщини та її значення в сучасному контексті.

Учасники мали змогу не лише дізнатися більше про творчість Ганни Барвінок, а й подискутувати про роль жінок у літературі XIX століття, їхні виклики та внесок у розвиток української думки.

Модератор заходу - Олена Нужна, директорка ВД «Простір».

Гості висловили щиру подяку Василю Шендеровському за його просвітницьку та пошукову діяльність, яка допомагає зберегти та розповсюдити спадщину української науки і  культури в усьому світі.

Завершилась зустріч автограф-сесією.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності Людмила Кудря