Вівторок, 1 квітня 2025

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Презентація книги Людмили Вовк «Євген Чикаленко. Людина-магніт»

(Видавничий дім «АДЕФ-Україна», 2024)

 

13 березня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація книги Людмили Вовк «Євген Чикаленко. Людина-магніт», що вийшла друком у Видавничому домі «АДЕФ-Україна» наприкінці 2024 року.

Людмила Вовк за фахом – лікар-кардіолог, понад тридцять років очолює «Кардіоцентр» у м. Подільську. Членкиня Європейського товариства кардіологів, Міжнародної асоціації лікарів внутрішньої медицини та Національної спілки письменників України.

У її творчому доробку поетичні та прозові твори для дітей та дорослих, зокрема «Дружньою родиною мандруєм Україною», «У бабусі у садку», «Зростай в любові» «Україна – мальовничі подорожі для дітей», «Герць. Танок зі смертю», «Благовіст», «Лицарі козацької доби», «Моя гордість – Україна, незламна держава», «Україна. Поступ нації».

«Євген Чикаленко. Людина-магніт» – новий твір письменниці, який вона присвятила земляку, громадському діячу кінця ХІХ – початку ХХ століття – Євгену Харламповичу Чикаленку.

Людмила Вовк зазначила, що у книзі намагалася розкрити всі грані працелюбності видатного українця – відомого мецената, науковця і просто людини, для якої Україна була змістом власного існування, а національна ідея державної розбудови та утвердження її суверенності, демократичності й соборності послугувала єдиною справою і філософією всього життя. Процитувала відомий вислів Є. Чикаленка з листа до М. Грушевського: «Легко любити Україну до глибини душі. А ви спробуйте любити її до глибини кишені!». Особливо підкреслила, що ці його слова крізь час звучать як виклик нам сьогоднішнім.

Презентуючи видання авторка зауважила, що окремі думки та передбачення Чикаленка на тему українсько-російських взаємин не втрачають актуальності й сьогодні в умовах нинішньої російсько-української війни.

Пані Людмила поділилась секретами пошуку історичних джерел для написання книги та враженнями від подорожей місцями де народився, виріс і сформувався світогляд Євгена Чикаленка.

Розповідь супроводжувалась ілюстративними матеріалами: копіями архівних документів, рідкісними архівними світлинами та сучасними фотографіями про вшанування пам’яті Євгена Чикаленка, що надало розповіді ще більшої значимості.

На презентації виступили: Олег Сербін, генеральний директор Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого; Алла Істоміна, директорка Видавничого дому «АДЕФ-Україна»; Надія Пукас, засновниця і голова громадської організації «МУЗА», які відзначили кропітку дослідницьку роботу Людмили Вовк, що передувала написанню книги та підкреслили цінність й актуальність цього видання для сьогодення.

Теплу й затишну атмосферу в залі підтримувала модераторка заходу, головна редакторка журналу «Жінка» – Тамара Маркелова.

Щиро дякуємо пані Людмилі за змістовну розповідь та подаровану книгу Бібліотеці. Бажаємо здоров’я, наснаги, нових творчих здобутків!

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності Тетяна Кириленко