Вівторок, 1 квітня 2025

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Лекція

«Моя Леся»

(До 154-ї річниці від дня народження Лесі Українки)

 

«Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

Я в серці маю те, що не вмирає!»

Л. Українка

 

25 лютого в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася авторська лекція мистецтвознавиці, філологині Наталії Василишиної «Моя Леся» з просвітницького циклу «Видатні постаті української культури».

Леся Українка - жінка з трагічною долею, літераторка з вражаючою внутрішньою величчю і надзвичайним мистецьким обдаруванням, вона ввійшла в свідомість поколінь як символ незламності і боротьби. Все життя вона боролася: з хворобою, із суспільними догмами, за право бути українкою, мати власну думку, жити своїм розумом, не бути ні від кого залежною.

Творчість Лесі Українки стала однією з вершин мистецького світогляду українського народу і водночас видатним явищем української літератури. Її твори надихали покоління українців у часи бездержавності, а згодом — у боротьбі за незалежність. Неймовірна глибина думки, героїчний порив, ніжність і відвертість любовної лірики, - все це свідчить про винятковість й неповторність творчого спадку письменниці. Саме вона підняла українську літературу на новий рівень, збагативши нашу поезію новими темами й мотивами.

Авторка лекції – Наталія Василишина, поділилася власним баченням постаті цієї геніальної жінки, яка не тільки жила високою національною ідеєю, а й стала її невмирущим уособленням, залишивши нащадкам духовний заповіт, сповнений сили, краси і віри!!!

Уклінно дякуємо пані Наталії за цікаву лекцію, яка відкрила нам прекрасний світ художніх образів видатної української поетеси, нові грані її величної спадщини!!!

Окрема подяка піаністам НМАУ ім. П. І. Чайковського - Тарасу Фащевському і Софії Дмитрієвій, у виконанні яких прозвучали твори Віктора Косенка, Фредеріка Шопена, Ференца Ліста. Ця музика створила емоційний настрій тих часів, коли Леся Українка жила і писала, боролася і розквітала!

 

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу  

соціокультурної діяльності

Юлія Гриценко