Зима - чудова пора року, здатна за одну мить прикрасити все навкруги незвичайним сріблястим бісером, на дахи будинків насунути снігові шапки, а вікна розмалювати красивими візерунками. Саме під такою назвою «Зимові візерунки» 7 грудня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого в межах Музичного клубу «Академія» відбулась театрально-концертна фантазія за участі студентів оперного класу КМАМ ім. Р. М. Глієра.
У програмі заходу лунали твори із шедеврів світової та української оперної класики, зокрема:сцена з опери Вольфганга Амадея Моцарта «Дон Жуан», Джузеппе Верді «Травіата», фрагменти з опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка».
Виконання «Баркаролли» з опери «Казки Гофмана» Жака Оффенбаха стало справжньою окрасою концерту. Цей дует у складі Р. Руденко та Д. Коноплі зачарував глядачів своєю ніжністю та витонченістю. Виконавиці майстерно передали атмосферу романтики та мрійливості, які властиві цьому шедевру, а гармонійне поєднання їхніх голосів не залишили байдужих в залі.
Сцени з опери Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» у виконанні талановитих артистів були настільки виразними, що глядачі ніби перенеслися у світ українського села з його щирими почуттями, гумором та живими образами. А також продемонстрували не лише вокальну майстерність, а й глибоке розуміння драматургії твору, наповнивши кожен епізод душевним теплом та автентичною енергією. Зворушливо прозвучали твори Олександра Білаша «Ми підем, де трави похилі» у виконанні Т. Василенко та А. Сачука та «Журавка» у виконанні К. Голубєвої. «Місяць на небі» у виконанні Т. Василенко та В. Цибрика додали особливих емоцій, поєднавши простоту та магічну силу української народної пісні Усі ці композиції стали справжнім емоційним піднесенням вечора, підкресливши багатство та красу української пісенної традиції.
Театрально-концертна фантазія «Зимові візерунки» подарувала гостям захопливу атмосферу зимової казки, об’єднавши музику західноєвропейських та українських композиторів.
Дякуємо організаторам концерту – Любові Канюці – викладачці оперного класу, лавреатці міжнародних конкурсів; Ірині Паламаренко – концертмейстеру, лавреатці міжнародних конкурсів; балетмейстеру Валерії Григорян та ведучій Ользі Шевченко за виховання талановитих артистів та формування їх як творчих особистостей в майбутньому.