Четвер, 12 грудня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Концерт-презентація

«Бандура без меж. Палітра можливостей»

 

Саме під такою промовистою назвою, 28 листопада в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся концерт-презентація проєкту музичної лабораторії «ЛіРа» за участі студентів НМАУ ім. П. І. Чайковського та їх художнього керівника, доцента кафедри бандури – Галини Савчук.            

 Проєкт «ЛіРа» – майданчик і місце натхнення нового покоління креативних музикантів-бандуристів для обміну та створення нових ідей і постійної генерації актуальних проєктів та несподіваних концертних програм.

 Занурювали присутніх у світ бандурного мистецтва – лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів, учні пані Галини - Анна Шаповал, Ігор Таран, Владислав Мазур, Іванна Радзінська. Разом з ними грали - Вікторія Засідка (домра), Тимофій Ілюхін (старовинна флейта-сопілка) та Олександр Смірнов (студент кафедри мідних та ударних інструментів). В концерті прозвучали твори українських та зарубіжних композиторів в перекладенні Галини Савчук та учнів - представників її виконавської бандурної школи гри.

Під час заходу було надзвичайно цікаво спостерігати як в спільній творчості з іншими музикантами, вихованці пані Галини знаходять новий колорит, нові фарби, і цим збагачують як один одного, так і загалом всю мистецьку палітру звучання народних інструментів. Яскравим прикладом такої колаборації став твір «Чорні анемони», який прозвучав на концерті і був написаний в оригіналі для флейти та фортепіано. Переосмислений в автентичне звучання народних інструментів – бандури та сопілки, - цей витвір засяяв новим образно-звуковим спектром – примарно-прозорим з імітаціями ароматів і звуків найтонших відчуттів. В палітру цих відчуттів поринули всі гості концерту.

Те, що раніше здавалось неможливим, на концерті «Бандура без меж. Палітра можливостей» заграло новими фарбами. Твір «Верховинка», сучасного молодого композитора родом з Харкова Євгена Андріїва. Це творіння він написав для арфового фестивалю «Арфові барви». З дуету арф твір було перекладено для тріо бандур та введено дримбу для гуцульського колориту. Таке поєднання викликало захват і шквал аплодисментів глядачів.

Ми сердечно дякуємо пані Галині та її учням!!! Ви довели, що майстерне виконання сучасних бандуристів дозволяє відчути як традиційний дух народних дум, так і новаторські підходи до музики, які поєднують класичне звучання з жанрами нового часу. Ваш творчий проєкт «ЛіРа» робить бандуру актуальною, сучасною, стильною, прогресивною і багатогранною!!! І це вже була не лише музика, а цілий світ емоцій, образів і культурної спадщини, який щоразу відкривався перед слухачем.

Присутні отримали справжню насолоду від сучасного звучання бандури. Цей унікальний інструмент здатний передати всю глибину української душі, а разом з тим - неперервність традицій та їхню гармонійну взаємодію з сьогоденням.

Тож, дзвени, співай, бандуро, і будь з нами завжди!!! Даруй нам радість, любов та надію!!! З нетерпінням чекаємо Вас з концертами в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого!

 

             Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу  

соціокультурної діяльності

Юлія Гриценко