Четвер, 12 грудня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

29 листопада 2024 року у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація проєкту «ЧасоЛінія» для бібліотекарів.

Читаючи про різні історичні події, дивлячись фільми, вивчаючи історію, раз по раз виникає потреба зіставити в часі одні події відносно інших.

Зорієнтуватися, що відбувалось раніше: Доба великих географічних відкриттів чи Реформація, що виникло раніше — теорія відносності чи психоаналіз?

Окрім школярів, студентів, вчителів, ЧасоЛінія допоможе усім, хто цікавиться історією, відстежує хронологію, шукає історичні паралелі і взаємозв'язки. Перегляд історичних фільмів, читання книжок про історичні події та власні спогади відтепер можна вибудувати в один таймлайн.

Присутнім представлена унікальна книга «ЧасоЛінія» — подорож у часі на одному полотні.

«ЧасоЛінія» — це унікальна інфографіка, яка візуально поєднує понад 870 ключових історичних подій на одному полотні.

Проєкт народився в альтернативній школі БеркоШко, у 2020 році виданий як великий плакат, а тепер видано нову версію (вдвічі більше подій, ніж в попередній) у форматі leporello (книжка-гармошка).

Це дозволяє легко користуватися таймлайном та зручно зберігати його.

А найцікавіше — це шукати паралелі в українській і європейській історії. Загальновідомий приклад: коли в Європі проживали добу Просвітництва, для України запроваджували Валуєвський циркуляр і Емський указ.

Над часовою шкалою розташовані події, що відбувалися в Україні, а під нею — події у світі. «ЧасоЛінія» дозволяє не лише дізнатися про важливі дати, але й побачити, як різні події впливають одна на одну. Наприклад, як виверження вулкана у Південній Америці призвело до голодних бунтів у Європі.

Презентацію відвідали співробітники та користувачі бібліотеки.

 

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу обслуговування користувачів Анна Сладкова

фото провідного бібліотекаря відділу

обслуговування користувачів Олени Скрипницької