16 жовтня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого, після тривалої літньої перерви, відбулось засідання Пісенно-туристського клубу.
У конференц-залі бібліотеки панувала надзвичайно тепла і радісна атмосфера зустрічі. Члени клубу емоційно ділились враженнями про подорожі влітку та зазначили, що походи й активний відпочинок, допомогли їм на деякий час відволіктись від стресу та тривоги під час війни.
Цікавою та змістовною була розповідь Лариси Горбатової про відвідування невеликого, але такого колоритного міста Ніжин Чернігівської області, де збереглися близько трьохсот старовинних архітектурних пам'яток. Мандрівниця прогулялась старим містом, дізналась про багатовікову історію Миколаївського (1658 р.) й Благовіщенського (1702 р.) соборів, ансамблю грецьких храмів – Михайлівську (1719 р.), Всіхсвятську (1782 р.) та Троїцьку (1733 р.) церкви. Побувала у сквері, де у 1881 р. був встановлений перший у світі пам'ятник Миколі Гоголю та біля будівлі гімназії вищих наук (нині Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя). Відвідала музей рідкісної книги імені Г. П. Васильківського, з колекцією стародавніх видань ХVI-XIX ст. та оглянула там експозицію про уродженця міста – мореплавця Юрія Лисянського. Крім того, сфотографувалась біля пам'ятника символу міста ─ ніжинському огірку. Яскравим доповненням про цю подорож став показ світлин.
Модератор засідання – Олексій Цапро розповів про проблеми в організації й проведенні туристичних походів в умовах воєнного стану та шляхи їх вирішення. Поділився спогадами про сплав на байдарках річкою Десною групою з восьми осіб влітку цього року. Його розповідь доповнили члени походу, які вже з посмішками згадували негативні моменти подорожі, але зауважили, що сплав подарував їм незабутні враження та дав змогу зарядитись позитивом на довгий час.
Емоційного забарвлення зустрічі додали виступи В'ячеслава Верховського і Юрія Симонова. Вони презентували нещодавно написані власні гумористичні твори, які викликали щирі усмішки та непідробний сміх у присутніх.
Вечір був наповнений приємними спогадами та улюбленими піснями туристів у виконанні Ярослава Товстухи, Олени Галинської, Тетяни Козловської та Ніни Нікітіної.
Інформацію підготувала головний бібліотекар
відділу соціокультурної діяльності Тетяна Кириленко