Четвер, 21 листопада 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ документального фільму Жанни Бебешко

«Тріумф і трагедія таланту. Михайло Гришко»

(Україна, 2016)

 

image17 жовтня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ документального фільму режисерки Жанни Бебешко «Тріумф і трагедія таланту. Михайло Гришко» (Україна, 2016). Стрічка присвячена життю і творчості народного артиста СРСР, талановитого оперного співака-баритона, одного із знаних виконавців провідних оперних партій, романсів, народних пісень – Михайлу Степановичу Гришку. За унікальне вокальне і акторське обдарування, дивовижну красу тембру голосу його називали «українським соловейком». 

Михайло Гришко народився 14 лютого 1901 року у Маріуполі, в родині робітників. З раннього дитинства співав у церковному хорі. Музичну освіту здобував у Одеській національній музичній академія ім. А. В. Нежданової (1926), де під керівництвом свого педагога, професора Юлії Рейдер, відшліфовував своє сценічне мистецтво. Основи італійської вокальної школи, які він перейняв від свого викладача у поєднанні з чудовими природними даними та феноменальною музичністю допомогли Михайлові стати першокласним співаком.

Упродовж 40 років в провідних театрах України співак виконав понад п’ятдесят головних ролей у постановках класичних українських і зарубіжних опер. Майстерно втілені ним образи увійшли до золотої скарбниці світового театрального мистецтва, закарбувавшись у пам’яті поціновувачів українського театру та народної музики.

Видатний український диригент Веніамін Тольба говорив: «Михайло Степанович Гришко – це яскрава, незабутня фігура в історії українського вокального мистецтва, імʼя якого  завжди залишиться у серцях шанувальників, та усіх тих, хто працював з ним на одній сцені».image

У вступному слові Жанна Бебешко розповіла про історію створення стрічки. Адже творчий шлях великого митця був не простим, наповнений як стрімкими злетами, так і трагічними моментами, що кардинально змінили його життя.

Затамувавши подих, глядачі слухали архівні записи, використані у стрічці з відомих українських та західноєвропейських опер, народні пісні, які наповнювали зал дивовижним, красивим голосом співака. Цікаво було почути спогади членів родини видатного співака, його вплив на творчість інших митців.

Присутні тепло дякували талановитій режисерці Жанні Бебешко за її просвітницьку роботу, можливість зануритися в історію та прекрасний світ оперного мистецтва.

 

                                                         Інформацію підготувала провідний бібліотекар ВСКД

Лариса Совершенна