Понеділок, 27 травня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ документального фільму «1944. Крим. Депортація»

(Україна, 2019)

 

21 травня 2024 року о 14:00 з нагоди 80-х роковин депортації кримських татар та Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1, відбудеться показ документального фільму «1944. Крим. Депортація».

Стрічка розповідає історію депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році словами очевидців. Вона будується на особистих історіях, які є в родині кожного кримського татарина та повинні залишитися в пам’яті наступних поколінь. Кримські татари, які на власному досвіді пережили жахи 1944 року діляться спогадами про дні депортації, «товарняĸи», перші роки заслання, ĸоли люди тисячами вмирали від голоду і хвороб, про те, яĸ їм самим вдалося вижити в цих нелюдських умовах, адже в результаті етнічної чистки було депортовано 191 044 кримських татар, з яких 46% людей загинуло.

Фільм надає можливість глядачам більше дізнатися про трагедію депортації кримськотатарського народу 1944 року, відчути та розділити з ними біль історії - задля запобігання повторення подібного в майбутньому.

Національна прем’єра документальної стрічки «1944. Крим. Депортація» відбулася 17 травня 2019 року. Вперше фільм показали на міжнародній арені в межах «Beyond the Borders» International Documentary Festival у Греції.

Виробництво фільму здійснювала компанія Fresh Production Group.

Автор сценарію стрічки — Мавілє Халіл, режисери — Фатіма Осман, Юнус Паша, оператор — Юнус Паша, Дамір Якубов, композитор — Geray, звукорежисер — Іван Галадюк, режисер монтажу — Юнус Паша, продюсери — Юлія Чернявська та Олег Щербина. 

 

 

Запрошуємо всіх охочих!

Зареєструватися на захід


Вхід вільний

 

Увага!

Заплановані дати та час проведення заходів можуть змінюватись в залежності від обставин партнерів у проведенні заходу, повітряних тривог, відсутності електропостачання.

 

Довідки за тел.: +38 (067) 407 58 82