Понеділок, 15 липня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Презентація збірки кувейтських новел

«У пошуках коштовних перлин»

(Ель-Кувейт, 2023)

 

 

           image 18 листопада 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулась презентація збірки кувейтських новел «У пошуках коштовних перлин».

           Збірка включає 22 новели авторства 10 кувейтських письменників, які змальовують Кувейт різних часів: до відкриття родовищ нафти, у період найбільшого процвітання та війни, а також сьогодення. Тексти творів подано українською та арабською мовами. З арабської мови твори переклали Ольга Сегеда, Інна Субота та Лоліта Музаннар. Крім друкованого варіанту, збірка має й електронну версію. Над дизайном книги працювали агентство «Тріада-С» і Національна рада з питань культури, мистецтва та літератури Держави Кувейт.

            Привітала учасників зустрічі Наталія Цукренко – заступник генерального директора з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування користувачів Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Вона наголосила на актуальності та вагомості презентації для розширення й поглиблення знань про традиції та звичаї Кувейту, адже творчість кувейтських письменників тривалий час залишалася поза увагою українських читачів.

            Олександр Балануца – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Кувейт розповів про важливість культурної дипломатії та про те, яку роль подібні проєкти відіграють у міжнародній співпраці. «У пошуках коштовних перлин» – перше в історії двосторонніх відносин України та Кувейту видання в українському перекладі, яке допоможе всебічно зрозуміти культуру Кувейту.

            Про роботу над збіркою розповіла Ольга Сегеда – третя секретарка Посольства України в Державі Кувейт й авторка та керівниця перекладацького проєкту. Вона подякувала команді однодумців, завдяки яким українськомовний читач тепер зможе вирушити у подорож сторінками кувейтської новели й познайомитись із самобутньою та дещо загадковою культурою кувейтців.

            Перекладачі з арабської мови Інна Субота, Олександр Богомолець-Бараш вказали на лінгвістичні особливості східної мови та відзначили важливість видання для вивчення арабської мови.

          Змістовним доповненням до розповідей став перегляд тизера «У пошуках коштовних перлин».

          На завершення презентації модераторка – Діана Руденко від авторів проєкту подарувала Бібліотеці та її користувачам збірку кувейтських новел «У пошуках коштовних перлин».

           Гості подякували учасникам заходу за надану можливість дізнатися більше про традиції та повсякденне життя близькосхідного емірату на узбережжі Затоки через подорож сторінками двомовної книги «У пошуках коштовних перлин».

            Зустріч відбулась у офлайн та онлайн форматі.

 

Інфомацію підготувала головний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності Тетяна Кириленко