Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

До Дня памяті захисників України,

які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та

територіальну цілісність України

 

imageБоротьба українського народу за свободу і незалежність своєї країни триває довгий час. Жертовність та подвиги наших пращурів на цьому важкому, политому кров’ю шляху лише наприкінці 20 ст. призвели до проголошення незалежної України та створення власної самостійної держави.

Лицарі Русі-України, Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, воїни Армії  Української Народної Республіки та Галицької Армії Західноукраїнської народної Республіки, Антигитлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії протягом століть мужньо билися із ворогами Батьківщини в численних битвах, віддаючи життя, аби здобути героїчну перемогу для своєї держави.

Окремою сторінкою цієї споконвічної боротьби та незламності стала сучасна визвольна війна України з російським агресором, трагічним та героїчним символом якої стала Іловайська трагедія.

З середини серпня 2014 року в місті точилися запеклі бої між окупантом та військовими ЗСУ. 24-25 серпня українські батальйони потрапили в оточення. У результаті переговорів було прийнято рішення про виведення українських захисників через «зелений коридор». Однак 29 серпня російські загарбники, порушивши домовленості, підступно відкрили вогонь по евакуаційній колоні, що призвело до численних жертв серед українських військових.

Шлях наших воїнів пролягав через квітучі соняшникові поля, тому традиційним символом цього пам’ятного дня став соняшник.

Український народ завжди з шаною ставився до своїх героїв і мав власні традиції вшанування їхньої пам’яті.

На підтримку громадських ініціатив з метою гідного вшанування пам’ятіimage військовослужбовців і добровольців, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу в суспільстві Президент України підписав Указ № 621 від 23.08.2019 року «Про День пам’яті захисників України», встановивши пам’ятну дату – 29 серпня, яка відзначається щорічно.

У цей день по всій країні відбуваються заходи та акції вшанування полеглих за Батьківщину героїв. Однією з традиційних форм таких заходів, зокрема, є загальнонаціональна хвилина мовчання, що об’єднує весь український народ у скорботі та глибокій повазі до загиблих. Проводяться відкриття пам’ятних знаків, меморіальних дошок у публічному просторі, опорядження пам’ятників, секторів військових поховань захисників України, покладання квітів та вінків із залученням представників ветеранських і молодіжних громадських організацій та активних громадян.

Ми пам’ятаємо всіх, хто поклав своє життя, захищаючи Україну, її волю та незалежність, щасливе майбутнє її дітей.

З нагоди цієї трагічної і пам’ятної дати в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовано книжкову виставку, експозиція якої висвітлює історію героїзму українців у боротьбі за незалежність. суверенітет та територіальну цілісність нашої держави, увічнюють мужність, патріотизм та незламність захисників і захисниць.

Вічна пам’ять і шана Героям-захисникам !

Для пошуку інших документів цієї тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними каталогами.

 

 

Виставка експонується за адресою:

вул. Грушевського Михайла,1, другий поверх,

загальний читальний зал № 1.

Термін експонування виставки:

22 серпня – 04 вересня 2023 року

 

Інформацію підготувала провідний бібліотекар

 відділу обслуговування користувачів

Копилова Тетяна