Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ документального фільму «Весільний спадок» (Україна, 2020)

10 серпня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ документального фільму «Весільний спадок», створеного компанією FILM.UA Television за підтримки Державного агенства України з питань кіно у 2020 році.

Фільм став продовженням відомого проєкту, - діджітал-циклу «Спадок», який складається із 26 коротких відеороликів, в кожному з яких відтворено характерний для певного регіону етнічний образ. Створений ще у 2017 році, проєкт став масштабною подією у культурному житті країни, адже відеоролики циклу відкривали Євробачення-2017, і чимала кількість жителів столиці та країни отримали можливість ознайомитись з графічними та відеоматеріалами «Спадку», пересуваючись Київським метрополітеном та подорожуючи у потягах Інтерсіті.

«Весільний спадок» - режисерська робота Олексія Гуза, яка стала першою в історії українського кінематографу повнометражною стрічкою, що відтворює автентичну весільну традицію кінця XIX – початку XX століття. Картина занурює глядача у яскравий світ багатої й різноманітної весільної культури та надає можливість відчути важливість обрядового дійства, споконвічне коріння якого в стародавні часи мало сакральне значення.

В основу кінострічки покладені багаторічні етнографічні та антропологічні дослідження, завдяки яким була здійснена реконструкція весільних звичаїв та обрядів з восьми областей України: Івано-Франківської, Київської, Закарпатської, Харківської, Рівненської, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської.

Використання сучасних кінематографічних аудіовізуальних технік дозволило авторам картини яскраво представити героїв та основних учасників весільного обрядового дійства, продемонструвати унікальні автентичні костюми, передати колорит музичного ряду давніх часів та особливості культури співу. Окремої уваги заслуговує надзвичайно прискіплива точність у відтворенні кожного з елементів весільного обряду. Усі костюми, використані у фільмі, є автентичними національними вбраннями, а пісні, що звучать у картині – невідомі до цього часу регіональні весільні пісні, які спеціально було знайдено, відновлено та записано.

Окрім акторів, які представляють героїв та основних учасників весільних обрядів на екрані, в кінозйомках також взяли участь такі відомі історики, фольклористи, етнографи та колекціонери, як Марія Квітка, Роксоляна Шимчук, Олександра Сторчай, Володимир Щибря, Ігор Перевертнюк.

 

Інформацію підготувала зав. відділу СКД

Олена Сливка