Вівторок, 26 вересня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

 Засідання клубу прихильників книги «Субота у Бегемота»

 

25 березня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулося чергове засідання Клубу прихильників книги «Субота у Бегемота». Гостем клубу був історик, палеонтолог, дослідник і популяризатор наукової фантастики Юрій Шевела. Він представив надзвичайно цікаву власну колекцію видань Михайла Булгакова та висвітлив історію довгого шляху творів письменника до читача.

Ще одне повідомлення було присвячено історику, археологу, архівісту, педагогу, досліднику українських старожитностей Максиму Федоровичу Берлинському. Про життєвий та науковий шлях видатного киянина розповіла членкиня клубу Олена Погонець. Змістовна доповідь була проілюстрована виданнями праць М. Берлинського із фондів НБУ ім. Ярослава Мудрого. Серед них: Краткое описание Киева, содержащее историческую перечень сего города, а также показание достопримечательностей и древностей оного. – СанктПетербург: В типографии департамента народного просвещения, 1820; репринтні видання цієї праці, здійснені 1990 року видавництвом «Українські пропілеї» та видавництвом «Час» у 1991 році.

Головний труд вченого «История города Киева от основания его до настоящего времени, представляющая все как важнейшие политические, так и другие примечательные происшествия, случившиеся в сем первопрестольном Российского государства граде, с присовокуплением притом бывших событий в Малороссии или других странах, имевших влияние или на гражданские перемены оного, или на церковные обстоятельства, или на другие какие-либо примечательности, и прибавлением на конце топографического в настояществе описания его с примечаниями о качестве земли, климате, произведениях, о внутренних учреждениях и устроениях, также о свойстве жителей, промыслах их и прочая, сочиненная в Киеве главной школы учителем географии, истории естественной и гражданской Максимом Берлинским», написаний у 1798-1800 рр., на жаль, не побачив світ за його життя. Переданий до цензурного комітету він був «загублений» на 170 років. Однак у 1970 році київській історикині Л. А. Пономаренко пощастило натрапити на оригінал твору і в 1991 році Інститут археології АН України опублікував цю книгу під назвою «Історія міста Києва» (видавництво «Наукова думка»), з передмовою та коментарями М. Ю. Брайчевського.

 

 Інформацію підготувала головний бібліотекар
відділу соціокультурної діяльності Олена Погонець