Понеділок, 1 березня 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

23 лютого 2021 року о 18:00 у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого (вул. Грушевського Михайла, 1) відбудеться концерт класичної музики до дня народження Георга Фрідріха Генделя (в межах проекту «Бібліофест»).

Георг Фрідріх Гендель (23.02.1685-14.04.1759) — німецький та англійський композитор епохи бароко. Народився і вчився в Німеччині, а жив і працював у Великій Британії. Поряд з Й.С. Бахом та А. Вівальді, вважається найбільш плідним та впливовим композитором свого часу. Його музичний доробок налічує 42 опери, 25 ораторій, понад 120 кантат, безліч церковних хоралів, органних концертів, а також низку творів розважального характеру. Творчість митця значно вплинула на багатьох композиторів, зокрема Гайдна, Моцарта, Бетховена

Як і багато композиторів того часу Гендель творив у так званому «галантному» стилі, що був перехідним від пізнього бароко до раннього класицизму. Моцарт вважав його талановитим майстром хорового письма. Митцю приписують створення популярної музики, зокрема «Музика на воді» та «Королівський феєрверк». Він керував оркестром просто неба, і ці виступи міг слухати будь-хто, створив новий музичний жанр — «англійську ораторію», яка вирізняється від італійської більш піднесеною мелодикою і монументальним аранжуванням.

У 1706-1710 рр. в житті композитора був нетривалий італійський період: знайомство з мистецтвом і культурою Італії, написання опер, прем’єри яких пройшли з великим успіхом, а також створення кантат, ораторій.

Наприкінці 1710 року Гендель на запрошення королівського двору прибув до Лондона, плануючи лише тимчасовий візит. Проте англійці радо вітали Маестро, високо оцінили його оперу «Рінальдо», прем’єра якої відбулася на сцені Королівського театру. Королева Анна зробила його офіційним композитором королівського двору. Відтоді Гендель залишається жити в Англії, створює нові опери, за що отримує довічну пенсію та британське підданство.

Композитор володів винятковим відчуттям різних музичних стилів. Його музика легка і могутня, деколи драматична, кипить життям та енергією.

Виконавці на заході: Ігор Андрієвський, Ніна Сіваченко, Тетяна Андрієвська (скрипка), Олена Щоголева (фортепіано), Юрій Шиналь (гобой), Олена та Юлія Шиналь, (сопрано), Андрій Кирилов (тенор).

Партнери проекту «Бібліофест» Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського, власник роялю Андрій Гинсар.

У зв’язку з обмеженою кількістю місць в залі відвідування заходу відбуватиметься за попередньою реєстрацією за тел. 278-43-93.

Під час відвідування заходу необхідно перебувати в респіраторі або захисній масці.