Понеділок, 29 листопада 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Невмируще джерело: народне мистецтво України

 

imageТрадиційне народне мистецтво у найрізноманітніших його проявах – невіддільна складова національної культури, а його підтримка є пріоритетним напрямом гуманітарної політики України.

В Україні серед гілок духовної культури народне мистецтво завжди посідало особливе місце, як чи не найголовніший спосіб буття та утвердження національної ідеї. Нація, яка себе поважає, має дбати про збереження власної ідентичності. Перш за все це означає, що необхідно сприяти проявам такої ідентичності та оберігати ті непересічні, перевірені віками цінності, що передаються з покоління в покоління.

Не знаючи свого минулого, не можна осмислити сучасне. Петриківський розпис, опішнянські вироби, кролевецькі рушники, полтавська вишивка, гуцульські ремесла й багато іншого – саме там закладено потужну силу національної символіки. Мова наших далеких предків у численних орнаментах, символах донесла до нас їхній духовний світ. Народне мистецтво – це й історична пам’ять народу, і неперервний зв’язок у часі. Воно завжди має національний характер, що виявляється через складну систему взаємовідносин із природою, способом життя і праці, що формують його світогляд, сприйняття, почуття. Традиційне народне мистецтво завжди залишалося гарантом самозбереження народу, безперервності національної культури. У ньому закладені споконвічні ідеали, моральні цінності, народна мудрість, що дійшли до нас через напластування життєвого досвіду, вірувань, світосприйняття різних епох.

Народне мистецтво збагачує емоційно-почуттєву сферу людини, пробуджує сприйнятливість до прекрасного, стимулює розвиток образного мислення, художньої уяви, формує естетичну культуру особистості.

В Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовлено книжкову виставку «Невмируще джерело: народне мистецтво України». Експозиція містить видання які знайомлять з різноманітністю видів та жанрів народного мистецтва: вишивкою, ткацтвом, гончарством, різьбленням по дереву, витинанням, плетінням з бісеру, лози, соломки тощо.

На виставці представлені документи і публікації з фондів бібліотеки. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

 

Виставка експонується за адресою:

вул. Набережно-Хрещатицька,1, 4 поверх.

Термін експонування: 20 жовтня – 31 жовтня 2020 р.

 

Інформацію підготувала бібліотекар І категорії

відділу соціокультурної діяльності Кириленко Т. І.

 

    image image