Неділя, 24 січня 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

До Дня археолога

 

image Історія свята Дня археолога сягає Трипільської експедиції 1940-1950-х років, яку очолювала видатний археолог Тетяна Сергіївна Пассек. До 2008 року в Україні свято було неофіційним. В нашій державі його відзначають відповідно до Указу Президента України від 6 серпня 2008 року № 694/2008 «Про День археолога».

Археологія – історична дисципліна, яка вивчає минуле за знайденими артефактами. Для цього вчені-археологи вирушають у цікаві місця, проводять розкопки, потім знайдені артефакти віддають на експертизу і ретельно аналізують. Буває, що завдяки знайденій речі доводиться переписувати уже існуючі факти і навіть змінювати хід історії.

image

По всьому світу на археологічні розкопки виділяють чималі кошти, адже це потрібно не тільки науці. Археологічні розкопки – це ще й престиж держави. Дослідження потім публікують у наукових і популярних журналах, про відкриття і знахідки знімають документальні фільми.

Бути археологом непросто. Треба володіти знаннями із різних галузей наук, мати фантазію, везіння та талан. Як приклад – Генріх Шліман, який відкрив легендарну Трою, та Борис Мозолевський, котрий знайшов золоту скіфську пектораль. Цією знахідкою український археолог показав яскравий світ наших предків і довів, що наша історія дуже давня і значуща.

Археологічна спадщина України є однією з найбільших і найбагатших у Європі. На теренах нашої держави з незапам’ятних часів збереглися печери зі слідами первісних людей, давні кургани різних епох, залишки літописних городищ й міст. 

До Дня археолога в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовлено книжкову виставку. Експозиція містить літературу, що висвітлює найвідоміших діячів у світі археології, їхні здобутки, а також стан та перспективи розвитку археології як науки. На виставці представлено документи з фондів НБУ імені Ярослава Мудрого. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

Виставка експонується за адресою: вул. Михайла Грушевського, 1; 2-й поверх.

Термін експонування: 14 серпня – 4 вересня  2020 р.

 

Інформацію підготувала провідний бібліотекар відділу  

соціокультурної діяльності  

Гриценко Ю. А.