Понеділок, 27 вересня 2021

Новини і події

Графік роботи

Понеділок - п'ятниця
з 10:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Віртуальна книжкова виставка

До Міжнародного дня людей похилого віку

 

imageМіжнародний день людей похилого віку, що відзначається щорічно 1 жовтня, виник із ініціативи Генеральної асамблеї ООН 14 грудня 1990 року. Одним з головних поштовхів до офіційного затвердження цього свята стало стрімке старіння населення.

Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою від 26 вересня 1997 року. Відповідно до Указу Президента України від 24 вересня 2004 року № 1135/2004 1 жовтня Україна відзначає і День ветерана.

Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Тяжкі випробування випали на долю ветеранів і людей похилого віку. Та, пройшовши крізь жахи тоталітаризму, голодоморів, війни, репресій, вони зуміли вистояти і пронести через життя найкращі духовні якості покоління – честь, гідність, вихованість, толерантність.

Міжнародний день людей похилого віку покликаний висловити визнання особам старшого віку за їх внесок у розвиток людського потенціалу та економіки, звернути увагу суспільства на проблеми глобального постаріння населення. Підтримка та повага до літніх людей має бути глибоко усвідомлена кожним громадянином держави, адже турбота про них – це турбота про себе самого в майбутньому!

До Міжнародного дня людей похилого віку в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовлено віртуальну книжкову виставку. До уваги користувачів пропонується добірка різноманітної літератури, яка стосується даної тематики.

На виставці представлено документи з фондів НБУ імені Ярослава Мудрого та інтернет ресурси. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки  та традиційними картковими каталогами.

 

 

Інформацію підготувала бібліотекар І категорії

відділу соціокультурної діяльності

Літовкіна Ю.М.

1/35

Антиейджинг: фітотерапія проти старіння / Л. В. Соколова [та ін.] ; під ред. Л. В. Соколової ; М-во охорони здоров’я України, Терноп. держ. мед. ун-т ім. І. Я. Горбачевського. — Т. : Крок, 2011. — 190 с. : іл., табл.

 

Шифр зберігання: А717085

Розглянуто загальні проблеми антиейджингу та старіння, з’ясовано фактори, які його викликають. Наведено основні теорії та гіпотези старіння, висвітлено історію дослідження даного процесу. Узагальнено дані щодо розвитку антиейджинг-медицини на світовому рівні та на території України. Надано інформації з питань антиейджингової терапії. Висвітлено основи фітотерапії, подано узагальнені дані стосовно використання різноманітних біологічно-активних речовин, які входять до складу багатьох рослин. Увагу приділено відомим і популярним рослинним продуктам для протидії старінню.