Понеділок, 6 липня 2020

Новини і події

Режим роботи

Понеділок - п'ятниця
з 12:00 до 20:00;
субота, неділя -
з 10:00 до 18:00.
Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Віртуальна книжкова виставка

До 70-річчя від дня народження Л. В. Голоти (1949), української поетеси,

публіцистки, прозаїкині

 

imageЛюбов Василівна Голота народилася 31 грудня 1949 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області в сім’ї гірників. 1972 року закінчила філологічний факультет Дніпропетровського університету. Працювала журналісткою в обласних газетах «Зоря», «Прапор юності» та на обласному радіо.

Членкиня Національної спілки письменників України від 1977 року.

Від 1983 року живе і працює в Києві – у видавництві «Молодь», «Радянський письменник», а з 1995 до 2010 року – головний редактор всеукраїнського просвітянського тижневика «Слово Просвіти».

Любов Голота організувала та видавала перший жіночий культурологічний журнал незалежної України «П’ята пора». Є автором сценаріїв багатьох столичних масових свят і дійств. Заслужений працівник культури України.

Любов Василівна Голота – відома українська поетеса, авторка багатьох книг поезії, публіцистики. У 2007 році вийшла книга прози – роман «Епізодична пам’ять», за який 2008 року Любові Голоті присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка. Лауреатка ще ряду літературних премій.

Дружина Павла Мовчана, українського громадського діяча, журналіста, політика, поета, перекладача.

До 70-річчя від дня народження Л. В. Голоти в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовлено віртуальну книжкову виставку. До уваги користувачів пропонуються добірки творів Любові Голоти, її публікації в пресі, книжки й статті про її життя і творчість та інша література про неї.

На виставці представлено документи з фондів НБУ імені Ярослава Мудрого та інтернет ресурси. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.

 

Інформацію підготувала бібліотекар І категорії

відділу соціокультурної діяльності

Літовкіна Ю.М.

 

1/47

Антологія поезії Придніпров’я / [Упоряд. В.Савченко] ; Під заг. ред. В.Коржа. — Дніпропетровськ : Січ, 1999. — 414, [1] с. : фот.

 

Шифр зберігання: А600342

 

До антології увійшли поетичні твори письменників Дніпропетровщини, серед яких і Любов Голота. Вірші відбивають широке коло зацікавлень, різноманітний образний світ кожної творчої особистості.