![]() Субота, 19 квітня 2025
| |||||||||
Навігаційне менюПро бібліотеку
Каталоги
Послуги
Навігаційне менюГромадська приймальня
Публічні закупівлі
Графік роботиЧетверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів). | Віртуальна книжкова виставка До 75-річчя від дня народження Михайла Стрельбицького (1949–2018), українського поета, літературознавця, критика
що любиш цей світ до загину. Ніколи не пізно вертатись туди, де тебе не ждуть. Ніколи не пізно зустріти в житті найдорожчу людину… Ніколи не пізно збагнути свою незбагненну суть.
Михайло Стрельбицький
Михайло Петрович Стрельбицький — знаний український поет, критик, літературознавець. Народився 3 червня 1949 року в с. Майдан-Вербецький Летичівського району на Хмельниччині. Походить з роду Стрільбицьких. Середню школу закінчив у сусідньому селі Дяківці. По закінченні філологічного факультету Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова (1971) проходив строкову службу в армії, навчався в аспірантурі того ж ВНЗ, де захистив кандидатську дисертацію «Сюжетика української повісті 1960-1970 рр.» (1976). В альма-матер викладав українську літературу на кафедрі професора В. В. Фащенка (1975-1979). У 1980 р. переїхав до Вінниці. Від 1991 р. — старший викладач кафедри культурології Вінницького національного технічного університету. У цей час бере активну участь у суспільному житті, зокрема у діяльності товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, керує університетським літературним гуртком «Студентська муза», веде сторінку в газеті ВЗН «Імпульс», опікується «Клубом істинних шанувальників Тараса Шевченка», готує радіопрограми, проводить щорічні творчі фестивалі для студентства «Вдячність Коновалюкові», ініціює публікацію у місцевій пресі критичних літературних розвідок, рецензій, есеїв. Автор понад 400 публікацій в пресі з проблем художньої літератури та більше півсотні наукових статей. Окремими виданнями вийшли: монографічне дослідження, присвячене творчості Олеся Гончара «Проза монументального історизму» (1988) та понад два десятки збірок віршів і поем. Упорядник кількох колективних видань. Член Національної спілки письменників України (1979), Почесний член Національної спілки журналістів України. Лауреат літературних премій: журналу «Дружба народів» (1978), ім. О. Білецького (1985), ім. М. Коцюбинського (1989), ім. М. Стельмаха (2007). Помер Михайло Петрович Стрельбицький 8 червня 2018 року. Похований у рідному селі на Хмельниччині. До 75-річчя від дня народження Михайла Стрельбицького в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого підготовлено віртуальну книжкову виставку. До уваги користувачів пропонуються видання творів письменника, статті з періодичних видань та література про його життя і творчість. На виставці представлено документи з фондів НБУ імені Ярослава Мудрого та інтернет ресурси. Для пошуку інших видань радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та традиційними картковими каталогами.
Інформацію підготувала бібліотекар І категорії відділу соціокультурної діяльності Літовкіна Ю.М.
|