Вівторок, 18 червня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Праці видатних бібліотекарів, бібліографів та книгознавців
у фонді відділу рідкісних і цінних книг
 

 

Моя батьківщина там, де моя бібліотека. 

Еразм Роттердамський

 

Віртуальна виставка, яку підготував відділ рідкісних і цінних книг, є продовженням тогорічної тематичної виставки; вона має на меті здійснювати головну місію бібліотекарів – знайомити усіх, кого цікавить ця тема, з багатющим фондом нашого структурного підрозділу в тій його частині, яка містить видання в царині бібліотечної справи та книгознавства. У минулому році книжки, які були представлені увазі користувачів, відбиралися із особової колекції Степана Сірополка (1872–1959). До цьогорічної експозиції залучені видання як з колекції, так і з загального фонду.

Загалом відібрано 21 видання, певну частину їх було видано поза межами радянської України, що робить їх цілком унікальними. Представлено творчий доробок видатних знавців бібліотечної справи та бібліографів, книгознавців і літературознавців, а саме: Володимира Дорошенка, Варфоломія Ігнатієнка, Івана Кревецького, Юрія Меженка та ін.

Крім того, на відміну від тогорічної, до цієї виставки включено не тільки книжки та брошури, а й продовжувані видання, підготовлені Українським науково-дослідним інститутом книгознавства, Всенародною бібліотекою України при Українській академії наук, а також перший (і, на жаль, єдиний ) номер часопису «Голос друку».

У кожному блоці інформації з бібліографічними описами книг і анотаціями є також коротенькі біографічні довідки про авторів. Для збереження максимальної автентичності відтворення тогочасних реалій бібліографічний опис видань складено із дотриманням орфографії оригіналів. Матеріал віртуальної виставки розташовано в певному порядку: спочатку праці, написані одноосібно, в алфавітному порядку авторів, потім – колективні праці.

Для пошуку наукових праць видатних вчених у царині бібліотекознавства, бібліографії та книгознавства пропонуємо скористатися електронними ресурсами бібліотеки та її традиційними картковими каталогами.

Колектив відділу сподівається, що в подальшому ми продовжимо знайомити усіх, хто любить читати, цікавиться славетною історією нашого народу та його культурою, з нашими фондами: у наступному році ми запланували нові виставки видань як з колекцій, так і з загального фонду.

Інформацію підготувала головний бібліотекар
відділу рідкісних і цінних книг Г. П. Нелипа

 

 

1/21

Біркіна Н. Бібліотечний кореспондент та його робота / Н. Біркіна ;  Укр. НДІ книгознавства. – Київ : б. в., 1929 (Друк. Київ. Філіі Книгоспілки). – 24 с. – Б‑ка Сірополка.

 

Шифр зберігання:  Рк  А590873 ;  ФС  Ч734 Б64

 

Невеличка за обсягом книжка є важливом доробком у царині теорії бібліопедагогіки Дмитра Балики та бібліопсихології Миколи Рубакіна. Мережа бібліотечних кореспондентів (так званих бібкорів) допомагала Кабінетові Вивчення книги й читача при Українському Науково‑дослідному Інституті Книгознавства впроваджувати одну з найважливіших складових частин його загальної роботи, а саме: збирати матеріал з поточної практики бібліотек у справі вивчення книжки й читача.