П’ятниця, 12 квітня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Книжкова виставка

До 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі


image 

 

… Війна стала великою, як життя, як смерть.

Воює все людство. Ніби земна куля влетіла в

якусь криваву божевільну туманність.


О. Довженко

 

У 2015 р. світ відзначає 70-річчя  Перемоги над нацизмом у Європі та 70- річчя  завершення Другої світової війни.

Україна зробила вагомий внесок у перемогу над нацизмом. Українці перебували у складі Червоній армії,  в структурах українського визвольного руху УПА та ОУН, в арміях Польщі, Великої Британії, Франції, Канади, США.

Цього року, згідно з Указом Президента  України від 24 березня 2015 р., в Україні  вперше на офіційному рівні за європейською традицією  8 травня  став Днем пам’яті та примирення.

Національна парламентська бібліотека України  з  нагоди  70-річчя  Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни  підготувала книжкову виставку  «До 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі».

Документи, представлені в експозиції, висвітлюють причини виникнення Другої світової війни,  відтворюють широку панораму подій від початку війни в 1939 році до капітуляції Німеччини та Японії.

В монографіях  та наукових  збірниках  розглядається внесок України у досягнення перемоги над нацистською Німеччиною. Публіцистичні та аналітичні статті презентують дослідження істориків, спогади безпосередніх учасників війни. Досліджуються втрати Україною історико-культурних цінностей під час Другої світової війни.

Багато із пропонованих книг – це роздуми про долі переможців. Автори зуміли напи­сати про їхню воєнну і повоєнну долю так, що ці розповіді торкають глибини людської душі.

Запропонована книжкова виставка –вдячний привід віддати належну шану не тільки воїнам, що піднялись на бій  з фашизмом, а й усім тим, хто зробив свій внесок у Перемогу, працюючи на заводах і фабриках, у наукових установах, на ланах і фермах, хто боровся із ворогом у партизанських загонах і підпіллі, у Русі Опору за межами Батьківщини, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах.

В експозиції представлені документи та публікації із фондів НПБУ. Для пошуку інших  документів  цієї тематики радимо скористатися електронними ресурсами бібліотеки,  традиційними картковими каталогами та інтернет- ресурсами.

Виставка експонується за адресою: вул. Грушевського, 1; загальний читальний зал.

Термін експонування: 28 квітня  –  17 травня 2015 р.

 

Інформація підготовлена відділом СКД