Вівторок, 1 квітня 2025

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Відкриття фотовиставки

«ВІЙНА. ОБ’ЄКТИВно: погляд грінченківців»

(До третьої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну)

 

24 лютого в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація фотовиставки робіт студентів, випускників та викладачів Факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка «ВІЙНА. ОБʼЄКТИВно: погляд грінченківців». 

З вітальним словом до всіх присутніх звернулася заступник генерального директора - Наталія Цукренко, яка наголосила на важливості проведення подібних заходів, оскільки події, які відображають життя та боротьбу українців проти російської агресії, забувати не можна, і памʼять про людей, які віддали свої життя у цій жорстокій війні, має жити вічно.

Куратор фотовиставки - Роман Ратушний, фотограф, член Міжнародної федерації фотомистецтв (FIAP), Національної спілки журналістів України, Національної спілки фотохудожників України, детально розповів про виставку та її авторів. 

Свої знімки представили викладачі, студенти, які навчаються, так і ті, що вже працюють, а деякі з них захищають Україну зі зброєю та фотокамерою. На жаль, є серед них і ті, що загинули. Колекція фотознімків веде відлік практично від першого дня війни і до наших днів.

До уваги відвідувачів, зокрема, світлини авторства:

- Сергія Хомінського,  доцента кафедри медіапродюсування та видавничої справи, лейтенанта, прес-офіцера 100 Волинської бригади територіальної оброни ЗСУ;

- Віктора Тімохіна, магістра освітньої програми «Медіапродюсування», майора, начальника служби зв’язків з громадськістю 43-ої ОАБр ім. гетьмана Тараса Трясила;

- Богдана Чуняка, мінометника, молодшого сержанта 4 Центру рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ;

- фото з особистої колекції Анастасії Мохіної, випускниці Університету Грінченка, зв’язківиці, ветерана російсько-української війни.

Це наче своєрідна розповідь про те, як Україна вже протягом 3-х років живе і бореться за світлу Перемогу добра над злом з окупантом, що в рази нас переважає. 

Три роки спротиву, три роки боротьби, три роки болю й незламності - все це відображено у більш ніж 50 - ти світлинах, що стали документальним свідченням війни.

Ми щиро дякуємо нашим друзям грінченківцям!!! Ви показали, що журналістика в часи війни - це не лише хроніка подій. Це боротьба за правду, за памʼять, за справедливість. Війна змінила нас, але не зламала. Вона принесла біль, втрату, випробування, але також загартувала нашу свідомість і силу духу!

 Виставка експонуватиметься до 22 березня 2025 року. Вхід вільний.

 

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності Юлія Гриценко