Творча зустрічз українським поетом Олександром Козинцем
31 жовтня в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулась творча зустріч з українським поетом Олександром Козинцем.
Олександр Козинець – багатогранна особистість. За освітою педагог, доцент Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова, має понад100 наукових публікацій.
У літературному доробку письменника роман «Картка Марії», тетралогія «Сезони днів», збірки поезій «Небесні мелодії», «Мамо, твій син – літак», «Universum», «Сіль сонця» та інші. Окрему увагу привертають збірки верлібрів «Води Божого океану» та «Землі Божого саду», що підкреслюють філософську глибину та духовність його поетичного світу. Публікується в колективних збірках, літературних журналах та альманахах, у соціальних мережах та електронних виданнях.
Під час зустрічі Олександр Козинець розповів про свої книги та історію народження творів. У авторському виконанні прозвучали твори, які закликають до роздумів над вічними темами буття, ролі людини в суспільстві та її духовного розвитку.
Зокрема, роман «Картка Марії» автор вважає однією з найбільш особистих і глибоких робіт. Кожен розділ твору ніби є новою сторінкою життя головної героїні, яка шукає відповіді на глибокі філософські питання
Поетичну тетралогію «Сезони днів», збірки-календарі «Дороги світла» і «Стежки босоніж» він описав як спробу осмислити річний цикл природи та людського життя. У збірках йдеться про те, як людина змінюється разом з природою, як її внутрішній світ реагує на зміни у зовнішньому середовищі.
«Води Божого океану» та «Землі Божого саду» стали спробою глибокого осмислення поетом духовних питань, що стосуються віри, гармонії з божественним початком та природи.
Книги «Небесні мелодії», «Мамо, твій син – літак», «Universum» та «Сіль сонця» досліджують різні аспекти людського існування, мають свій унікальний філософський та емоційний підхід.
Митець поділився своїм баченням сучасної української літератури, наголосивши, що поезія не лише мистецтво, але й інструмент для переосмислення соціальних і культурних питань.
Важливим елементом творчого процесу для письменника є співпраця з іншими авторами. Він брав участь у кількох спільних проєктах, зокрема інклюзивному проєкті, де його вірші виконуються жестовою мовою.
Окрім літературної діяльності, поет відомий своєю участю в камерному хорі «Moravski», виступи з хором допомагають йому відкривати нові аспекти творчості.
На творчій зустрічі з Олександром Козинцем зібралися представники різних поколінь: від студентів Київського вищого професійного училища водного транспорту до слухачів Університету третього віку. Присутність людей різних вікових категорій підкреслила значимість бібліотеки як місця для об’єднання поколінь, а також важливість поезії й творчості О. Козинця у промоції читання та духовного збагачення.
Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері, став живим діалогом між автором та читачами. Аудиторія мала змогу поставити питання, поділитися своїми враженнями та думками щодо прочитаного.
Учасники та гості щиро дякували авторові, висловлювали захоплення його творчістю та бажали нових успіхів і натхнення.