Понеділок, 27 травня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Концерт

«Музика закоханої душі»

 

19 квітня 2024 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся концерт «Музика закоханої душі», присвячений вокальній творчості видатного українського композитора Юлія Мейтуса.

Ім’я Юлія Мейтуса добре відоме в українській музичній культурі. Він народився у далекому 1903 році. Упродовж своєї майже 60-річної композиторської кар’єри охопив практично всі музичні жанри великої та малої форми.

Митець співпрацював зі славетним театром «Березіль» Леся Курбаса, для якого створив музику до 13-ти вистав. Був керівником одного з перших джаз-бендів України та автором музики до популярних естрадних ревю. Проте, жанрами, до яких композитор звертався протягом всього життя були опера та камерно-вокальні твори. Юлій Мейтус - автор 17-ти опер і величезної кількості романсів та обробок народних пісень.

Під час концерту звучала музика композитора, яка розкриває і передає найсильніші й найпрекрасніші почуття у нашому, людському вимірі життя. У виконанні талановитих співаків лунали арії з опер «Украдене щастя», «Гайдамаки» та прекрасні романси на слова Л. Українки, П. Тичини, М. Рильського, А. Малишка, В. Сосюри, В. Воронька.

Безмежно дякуємо виконавцям - Ганні Твердовій, солістці Київської опери; Олександру Нікіфорову, солісту Національної опери України; Ганні Бокші, їх педагогу – народному артисту України Олександру Дяченку та концертмейстеру Наталії Королько за емоційну подорож у витончений світ музичних образів Юлія Мейтуса!

 

Інформацію підготувала зав. відділом соціокультурної діяльності

Олена Сливка