Понеділок, 27 травня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Мистецька виставка «24 прелюдії Шопена у фотоілюстраціях Артема Ляховича»

 З 1 березня 2024 року в Арт-просторі Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (вул. Набережно-Хрещатицька, 1) експонується виставка «24 прелюдії Шопена у фотоілюстраціях Артема Ляховича».

24 прелюдії Шопена – одне з найбільших див у світовій музиці. Шопен створив справжню музичну енциклопедію людини. Це перший в світі цикл фотоілюстрацій до 24 прелюдій Шопена знято Артемом Ляховичем в листопаді-грудні 2023 року в Києві. Майже всі роботи є цифровими колажами, лише одну створено без монтажу (№11). Для кожної світлини була влаштована окрема зйомка, після якої з 50-200 фотоетюдів вибирався один чи кілька кадрів для колажування.

Особливість проєкту в тому, що всі прелюдії виконано та записано його автором Артемом Ляховичем у супроводі власних фотоілюстрацій. Кожна зі світлин ілюструє свою прелюдію у двох аспектах: колорит, тематика, персонажі світлин навіяні образами прелюдій, а композиція – їхньою структурою.

За стилем проєкт, з одного боку, є даниною шопенівській добі, тому костюми та антураж умовно відповідають тогочасним реаліям. З іншого боку, він не є стилізацією, тут можна знайти відгомін сучасної комп’ютерної графіки та нейромереж. Проте у жодній світлині не використано ШІ, весь монтаж виконано власноруч.

Загалом у проєкті знялися 19 моделей, враховуючи кота Річі. Серед них як досвідчені професіонали, так і дебютанти.

Про автора:

Артем Ляхович – український піаніст, фотохудожник, музикознавець, композитор, лектор, письменник. Професор КМАМ ім. Р. М. Глієра, кандидат мистецтвознавства, лауреат міжнародних конкурсів піаністів. Член Національної спілки фотохудожників України. Мав близько 20 персональних виставок у Києві та містах України. Автор резонансного фотопроєкту “Лісова пісня” (до 150-річного ювілею Лесі Українки). За QR-кодом можна переглянути відеозаписи прелюдій Шопена у виконанні Артема Ляховича та в супроводі його фотоілюстрацій.

 

Презентація виставки за участі автора світлин відбудеться у конференц-залі НБУ ім. Ярослава Мудрого 1 березня 2024 року о 15:00

 

Термін експонування виставки: 1по 15 березня 2024 року

понеділок – п’ятниця з 10:00 до 17:00,

субота, неділя – вихідні дні.

Чекаємо за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1, конференц-зал.

Вхід вільний.