Субота, 13 квітня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ документального фільму режисерки Жанни Бебешко

«Маестро Стефан Турчак»

 

27 лютого 2024 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ документальної кінострічки «Маестро Стефан Турчак» (2006), відомої сценаристки, телережисерки Жанни Бебешко з її кіногалереї «Творці національної  культуи».

Стрічка присвячена видатному українському диригенту ХХ століття, народному артисту СРСР, заслуженому діячу мистецтв, лавреату Національної премії України імені Тараса Шевченка Стефану Турчаку

Стефан Турчак народився в селі Мацьковичі неподалік Перемишля (Польща) 28 лютого 1938 року. З дитинства виявив велику зацікавленість музикою, яка привела його на хормейстерське відділення Львівського музично-педагогічного училища, а згодом - до  Львівської консерваторії імені Миколи Лисенка, яку Стефан Турчак закінчив у 1962 році.

У 1967 році Стефан Турчак став головним диригентом Київського державного академічного театру опери і балету України імені Тараса Шевченка. Перша постановка на київській оперній сцені Джузеппе Верді «Отелло» засвідчила про прихід у колектив диригента особливого обдарування та емоційного темпераменту. Завдяки талановитому митцю Київська опера стала одним з найкращих театрів України, а оперні вистави отримали визнання на міжнародному рівні.

Маестро був індикатором не тільки творчого життя київської опери, але й всієї музичної культури України. З його думкою рахувалися композитори і режисери, диригенти і художники, видатні співаки. Його шанувала влада, слава про диригента розійшлася далеко за межі України...

Стефан Турчак рано пішов із життя. 23 жовтня 1988 року перестало битися серце талановито диригента.  Він залишив по собі найяскравішу сторінку в історії Національної опери України, українського і світового музичного мистецтва.

На перегляд фільму зібралось чимало шанувальників оперного мистецтва, класичної музики. Насичена і цікава розповідь режисерки про роботу над зйомками фільму, спогади її особистого спілкування з видатним диригентом Стефаном Турчаком та зустрічами з видатними митцями культури нікого не залишили байдужими. Глядачі задавали чимало питань Жанні Бебешко та ділилися своїми враженнями, думками. 

Фільм «Маестро Стефан Турчак» зворушив серця усіх присутніх в залі, які дякували режисерці за можливість зануритися у прекрасний світ оперного мистецтва та подарував незабутні враження.

 

                                                                         Інформацію підготувала провідний бібліотекар

                                                           відділу соціокультурної діяльності

Лариса Совершенна