Понеділок, 26 лютого 2024

Новини і події

«<Лютий 2024 >»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Виставка кращих художніх творів Всеукраїнського проєкту для молодих митців

«Просто небилиці» – 2023

 

З 6 лютого 2024 року в Арт-галереї Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (вул. Михайла Грушевського, 1) експонується виставка кращих художніх творів Всеукраїнського проєкту для молодих митців «Просто небилиці».

Всеукраїнський проєкт для молодих митців «Просто небилиці» є яскравим прикладом культурної ініціативи, що з 2011 року щорічно підтримує та розкриває мистецький потенціал України. Ця платформа створена для надання можливостей самовираження молодим талантам та промоції їхніх творів на міжнародному рівні. Завдяки спільним зусиллям організаторів, меценатів, добродіїв та учасників, проєкт розвивається як сильна громадська ініціатива, яка якісно реалізовує завдання культурного амбасадора України 13 років поспіль.

За роки своєї активності «Просто небилиці» виріс в значущий арт-марафон, який відбувається не тільки в Україні, а й у багатьох інших країнах Європи, знайомлячи іноземну аудиторію з українським мистецтвом. Проєкт відіграє особливу роль для сотень дітей зі спеціалізованих закладів, надаючи їм матеріали та можливість висловити свої візії завдяки мистецтву, сприяє здобуттю нових творчих навичків та презентує художній доробок широкій аудиторії.

У 2023 році проєкт «Просто небилиці» зібрав понад 500 робіт з різних куточків України, включаючи твори дітей без батьківського піклування та з особливими потребами. За результатами оцінювання 87 творів увійшли до експозиції кращих робіт. Вони не тільки відображають мистецьку силу молодого покоління, а й стали свідченням нескінченної віри у її зростання та нездоланної жаги до творчості.

До Міжнародної кваліфікаційної колегії Всеукраїнського проєкту для молодих митців «Просто небилиці» - 2023 увійшли: 

Мая Денекова – художниця-графік, ілюстраторка, Словаччина.

Микола Кафтан – художник-живописець, скульптор, лауреат премії
ім. Богдана Лепкого, Україна.

Руслан Кутняк – художник, педагог, старший викладач кафедри живопису Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, член Національної спілки художників України, лауреат премії Premio Pittura Lorenzo il Magnifico Biennale Internazionale Dell`Arte Contemporanea (Флоренція 2003 р.), Україна.

Андрій Майовець – художник-графік, іконописець, педагог, аспірант Львівської національної академії мистецтв, Україна.

Ірина Михалків-Винник – художниця, журналістка, викладачка, Швейцарія.

Макі Наґумо – художниця, асистентка професора факультету гуманітарних наук Університету Ріккіо, член Японської асоціації художниць, Японія.

Довіле Томкуте – художниця, кураторка мистецьких заходів та галеристка, Литва.

Роман Харевськи – художник-аквареліст, реставратор, різьбяр по дереву, Чехія.

Микола Шевчук – художник-скульптор, педагог, заслужений художник України, член Національної спілки художників України, голова районної організації товариства «Меморіал» імені Василя Стуса, «Людина року Тернопільщини – 2015», Україна.

Презентація експозиційної збірки кращих художніх творів «Просто небилиці» - 2023 відбулась у Львові у виставкових залах Львівського історичного музею. Початок світового виставкового турне у 2024 році розпочинається з міста Києва в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого, яка вже вісім років є постійним партнером Проєкту.

 

Термін експонування виставки: 06 – 25 лютого 2024 р.

понеділок – субота з 10:00 до 17:00, неділя – вихідний день.

Чекаємо за адресою: вул. Грушевського Михайла, 1, Арт-галерея.

Вхід вільний.