Субота, 2 березня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

 «Україна – це моя батьківщина,

це моя друга батьківщина.

Там я створив свій перший шедевр

 «Тіні забутих предків», там я став генієм,

 там у мене народився син.

Україна мені подарувала все,

 і Україна мене погубила». 

Сергій Параджанов

 

8 лютого у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ художнього фільму Олени Фетісової та Сержа Аведікяна «Параджанов» (Україна, 2013).

Картина розповідає про непросту долю відомого кінорежисера і сценариста Сергія Йосиповича Параджанова, який створив чудові фільми, що принесли йому міжнародне визнання.

Сюжет фільму бере свій початок в 1958 році в Києві, коли Параджанов отримав право на постановку повісті Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків». Кінострічка принесла йому не тільки світову популярність, а й пильну увагу з боку радянської влади, що закінчилося кримінальним переслідуванням, арештами й ув’язненням у колонії. Окрім звинувачень, які стали фундаментом для кримінальної справи й тюремного покарання, Сергія Параджанова також звинуватили в симпатіях до українського націоналізму, надмірному «етнографізмі», «формалізмі» та інших «смертних гріхах» для творчої інтелігенції того часу. Але Параджанов не бажав і не міг жити «за правилами».

Геній, розбишака, естет, колекціонер, бунтар, візіонер, вірменин та українець – всі ці слова так чи інакше характеризують одного з найвпливовіших українських режисерів двадцятого сторіччя – Сергія Параджанова. Йому було цікаво робити кіно, яке до нього раніше не знімали.

Фільм «Параджанов» знятий у копродукції України, Франції, Грузії та Вірменії. У 2013 році стрічка була висунута від України на премію Оскар в номінації «найкращий фільм іноземною мовою». Прем'єра фільму відбулася 4 липня 2013 на кінофестивалі в Карлових Варах, у прокат в Україні фільм вийшов 3 жовтня 2013 року.

У ролях: Серж Аведікян, Юлія Пересільд, Карен Бадалов, Заза Кашибадзе, Алла Сергійко, Юрій Висоцький, Роман Луцький, Костянтин Войтенко, Фердінандо Вісентіні Оргнані.

Зйомки велися у Франції, Україні (зокрема у Дрогобицькій виправній колонії), Вірменії та Грузії.

Дякуємо кінокомпанії Arthouse Traffic за надану можливість переглянути чудовий український фільм про великого митця, дещо ексцентричного та епатажного режисера з важкою, як у багатьох людей мистецтва в ті роки, долею.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу  

соціокультурної діяльності

Юлія Гриценко