Субота, 2 березня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

2 лютого 2024 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася Презентація роману-сповіді офіцера запасу, художниці, філолога, відмінника освіти України Лесі Шиденко «Переддень життя» (К. : Гамазин, 2021).

На заході авторка розповіла про створений нею за підтримки колег і однодумців мистецький проєкт «Невидима варта» про загиблих співробітників Служби безпеки України в АТО/ООС на Донбасі, який упродовж 2016-2019 років було презентовано в обласних центрах України, а також у декількох прифронтових містах у рамках благодійних заходів.

Ідея проєкту народилась у пані Лесі, коли біль від втрат захисників батьківщини, сповнених відповідальності за долю України, та усвідомлення, що їхні унікальні долі не можуть стати забутими спонукало до дій. Художниця вирішила написати портрети вояків, де засобами образотворчого мистецтва розкрити характер і красу героїв, їхні особливі риси, мрії, вподобання. Більш ніж тридцять портретів було ретельно створено, а по суті написано серцем, і подаровано родинам загиблих після експонування.

Проте окрім створення неповторного образу героя також виникло велике бажання донести до співвітчизників історії, як зростали герої, навчались, вдосконалювались, загартовувались… Про що мріяли, що планували, як закохувались, раділи народженню своїх діточок… Приймали рішення захищати свої родини, українців, державу Україна. Це бажання художниці було втілено у написанні роману-сповіді «Переддень життя» – присвята загиблим співробітникам СБУ, сповнених відповідальності за долю України. Книга Л. Шиденко – це жіночий погляд на сучасні воєнні події в нашій країні. Роман написаний від імені жінок, які втратили своїх найрідніших людей, про невидимих героїв, щирих та відважних воїнів, яких за життя мало хто знав. Роман створено на реальних подіях.

Як автор ідеї та за створеною нею серії картин, а також популяризацію Проєкту Леся Шиденко в 2023 р. отримала народну нагороду «Честь і слава» за громадську діяльність.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять героїв книги – загиблих співробітників СБУ Олександра Хараберюша, Марка Шпака, Андрія Кузьменка, Руслана Лужевського, Андрія Долгова, Геннадія Біліченка, Олександра Аніщенка, Олександра Петрищука, Віктора Мандзика, всіх захисників і захисниць України.

Наприкінці заходу авторка подарувала Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого примірники свого видання.

Захід відвідали представники Публічної бібліотеки імені Лесі Українки м. Києва, районної бібліотеки імені Петра Панча ЦБС Голосіївського району м. Києва, викладачка Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, к.п.н., співачка, авторка проекту «Колесо любові» Оксана Науменко, представниця Благодійного фонду «Фонд освітніх ініціатив» Тетяна Облакевич, художник Юрій Базавлук, співробітники та користувачі Бібліотеки.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу обслуговування користувачів Тетяна Скирда

фото завідувачки сектору відділу

 обслуговування користувачів Наталії Опенько