Субота, 2 березня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

8 грудня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація «Виставки екслібрисів до Різдва».

В експозиції представлені творчі роботи сучасних художників-графіків з Києва Руслана Агірби, Костянтина Каліновича, Юлії Каменецької, Віктора Кононенка, Марини Купкіної, Олексія Федоренка; з Дніпра – Ірини Колядіної, Бориса Романова; з Вінниці – Сергія Кирницького; з Саки (АР Крим) – Олени Хмель; з Праги (ЧР) – Фелікса Черноша та роботи з колекції Елеонори Гершанович (Нюрнберг, ФРН).

Ініціатор і співорганізатор Виставки Петро Нестеренко, голова Українського Екслібрис-клубу, кандидат мистецтвознавства, член-кореспондент Української академії геральдики, товарного знаку та логотипу, доцент, організатор чисельних виставок екслібриса в Україні та за кордоном розповів про екслібрис – власницький знак у книзі у вигляді мініатюрного графічного зображення і тексту. Дав фахову оцінку роботам в представленій експозиції та коротко ознайомив з біографією авторів.

Головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Тетяна Скирда розповіла про цінність видань щодо екслібрису з фондів НБУ ім. Ярослава Мудрого, представлених у вигляді книжкової добірки та фоторяду. Йшлося про фахово підібрані примірники раритетних видань з екслібрисами власників керівником відділу рідкісних і цінних книг Оленою Лазаревою та про каталоги вітчизняних і міжнародних виставок керівником відділу зберігання документних ресурсів Оксаною Шолох. Присутній на заході український художник-графік, автор багатьох екслібрисів, академік Національної академії мистецтв України, доцент Василь Перевальський привітав усіх з цікавою на достойному рівні подією і дав свою позитивну оцінку Виставці.

Експозицію створено Петром Нестеренко та Юлією Каменецькою.

Захід відвідали багато відомих українських художників, студенти Київського національного університету будівництва і архітектури та Міжрегіональної Академії управління персоналом, поціновувачі мистецтва екслібрису, користувачі бібліотеки.

Партнери заходу – Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого та Український Екслібрис-клуб.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу обслуговування користувачів Тетяна Скирда,

фото бібліотекаря відділу обслуговування

користувачів Анастасії Опімах