29 листопада у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація документальної повісті Дмитра Синиці «Сяйво Воркути», яка розповідає про події у воркутинському таборі-каторзі примусового ув’язнення (Воркутлаг) з 29 грудня 1952 року до 6 березня 1953 року. Свою книгу автор присвятив батькам, які, перебуваючи у цьому таборі, зберегли моральні якості та відчуття власної гідності.
Дитячими спогадами поділився політик, громадський діяч, науковець Василь Куйбіда, який як і автор книги народився далеко від України, на крайній півночі, у сталінських таборах, у батьків, які були прикладом стійкості та гідності у нелюдських випробуваннях. Зворушливо пролунали у його виконанні вірші матері – української поетеси, громадсько-політичної діячки, учасниці визвольних змагань Катерини Мандрик-Куйбіди.
Модератор заходу та автор передмови до твору – доктор історичних наук Павло Гай-Нижник, який присвятив темі українців у ГУЛАГ низку наукових статей.
Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський та редактор книги Катерина Тишкевич наголосили про цінність та актуальність подібних видань.
У заході взяли участь відомі історики, письменники, громадські та культурні діячі, учні загальноосвітніх навчальних закладах міста, користувачі Бібліотеки.
Книга вийшла друком у видавництві «Саміт-Книга» у 2023 році за підтримки Українського інституту книги. Презентація відбулася в межах проєкту «Бібліотека Ярослава Мудрого та її околиці».
Інформацію підготувала головний бібліотекар
відділу обслуговування користувачів Анна Сладкова
Фото бібліотекаря відділу каталогізування Владислава Свистунова