Вівторок, 5 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Українсько-литовський мистецький проєкт

«Мелодії друзів»

 

11 листопада 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого у форматі Музичного клубу «Академія» відбувся перший концерт українсько-литовського мистецького проєкту «Мелодії друзів».

З давніх давен Україну та Литву пов'язує безліч культурних зв’язкків. Єдність історичних доль підтвердилася і зараз, коли Литва надала Україні безпрецедентну підтримку в боротьбі з російською агресією. На знак вдячності та поглиблення творчих зв'язків Київська муніципальна академія музики імені Р. М. Глієра у партнерстві з Консерваторією імені Юозаса Груодіса (м. Каунас, Литва) започаткували масштабний міжнародний проєкт «Музичні перехрестя». Багатоетапний проєкт передбачає:

- студійний запис музики видатних композиторів Литви у виконанні студентів та викладачів КМАМ ім. Р. М. Глієра, який буде розміщено на Youtube та у  Facebook;

- концерт литовської музики «Мелодії друзів» у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого з коментарями українських музикознавців;

- виконання творів українських композиторів студентами та викладачами Консерваторії імені Юозаса Груодіса (м. Каунас, Литва);

- обмін досвідом, обговорення виконавсько-педагогічних аспектів литовської та української музики;

- всебічна популяримзація литовської музики в Україні та української музики в Литві.

Автор ідеї мистецького проєкту – кандидат мистецтвознаства, професор Артем Ляхович.  Творчі керівники проєкту – заслужена діячка мистецтв України, професорка Мальвіна Зарудянська та заслужена діячка мистецтв України, доцентка Ірина Полстянкіна.

З вітальним словом до присутніх звернулась проректор з навчально-виробничої роботи Мальвіна Зарудянська, яка окреслила мету та значимість проєкту  для провідних музичних закладів України та Литви. Ведуча концерту Олександра Василюк.

У виконанні студентів КМАМ ім. Р. М. Глієра  – Б.  Куртяк, А.  Костик, Є.  Логвиновського, М.  Чупріни, Д.  Бондаренко, М. Кучерявої, С.  Остренко, М. Турської пролунали фортепіанні твори литовських композиторів  – Стасіса Вайнюнаса, Юозаса Груодіса, Баліса Дваріонаса та Мікалоюса Константінаса Чюрльоніса. Завершився концерт виступом професора кафедри виконавських дисциплін Артема Ляховича.

Молоді музиканти вкотре продемонстрували високий рівень виконавської майстерності. Надзвичайний, емоційний вплив музики литовських композиторів на слухачів створив атмосферу свята та прекрасного настрою.

Бажаємо всім учасникам цього мистецького проєкту натхнення, вдалих виступів, впевненості та щасливої творчої стежини. 

 

Інформацію підготувала

провідний бібліотекар ВСКД

Лариса Совершенна