Вівторок, 5 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Показ фільму Жанни Бебешко

«Під покровом Софії Київської». Людмила Мешкова»

(Україна, 2014)

 

7 листопада 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся показ фільму української кінорежисерки Жанни Бебешко «Під покровом Софії Київської. Людмила Мешкова». Фільм присвячений знайомству з творчістю Людмили Мешкової – народної художниці України, заслуженої діячки мистецтв України, кавалеру ордену княгині Ольги ІІІ ступеню, якій  цьогоріч виповнилося 85 років.

Людмила Мешкова відома в Україні та далеко за її межами як художниця-кераміст, автор і засновниця нового напрямку в образотворчому мистецтві – керамічного живопису.

Їй належить авторство унікального декоративного керамічного панно «Земле, флюїди життя і розквіту світам Всесвіту посилай…», розміщеного в приміщенні Штаб-квартири ЮНЕСКО в Парижі у другій половині 80-х років минулого століття. Це панно (загальною площею 55 кв. м) принесло світову славу художниці. Керамічні панно Мешкової прикрашають Будинок кіно і Будинок архітектора у Києві, Київський головпоштамт; її роботи оздоблюють готелі, входи до житлових будинків у багатьох районах Києва та інших міст України.

Досконало володіючи технікою розпису матових полив’яних плиток рослинним орнаментом, та спираючись на традиції українського народного мистецтва, художниця створює зворушливі поетичні картини квітучої української природи.

Л. Мешкова відома і як талановитий художник-портретист. В її портретах головне – очі, в яких вона тонко відчуває душу людини, її внутрішній стан. Серед яких незвичайні портрети відомих людей: Мстислава Ростроповича, Гії Канчелі, Католикоса Патріарха всієї Грузії Ілії II, Нані Брегвадзе, Пабло Пікассо, Жерара Філіпа, Едіт Піаф, Святослава Реріха, Миколи Амосова, Юрія Башмета, Володимира Щербицького, Отара Іоселіані, Сергія Параджанова та інших. Персональні виставки художниці відбулися в багатьох містах світу, зокрема у Вільнюсі, Лейпцигу, Брюсселі, Парижі, Тбілісі.

На зустрічі стрічку представила Жанна Бебешко, яка розповіла про передісторію створення фільму та непростий творчий шлях української мисткині, про її природний талант художника, що не має меж.

Перегляд стрічки викликав жвавий інтерес та бажання дізнатися ще більше про пані Людмилу – авторку унікальних робіт з кераміки, яка з глини, води, вогню створила дивовижні роботи.

  Мистецтво Людмили Мешкової не лише зупиняє на собі погляд. Воно зупиняє мить. Воно звертається до самої нашої суті, зачаровує та перехоплює подих.

Присутні тепло вітали кінорежисерку фільму Жанну Бебешко, дякували за її дивовижну творчу енергію та бажання залишити молодому поколінню пам’ять про видатних творців національної культури.

 

Інформацію підготувала

провідний бібліотекар відділу СКД

Лариса Совершенна