Середа, 6 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Презентація книги Олени Бабій

«Шах Рукх Кхан: фільм не закінчено…»

(Київ, 2022)

 

        image2 листопада 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація книги Олени Бабій «Шах Рукх Кхан: фільм не закінчено…» (Київ: ТОВ НВП «Інтерсервіс», 2022).

        Олена Бабій – кінознавиця, перекладачка, координаторка понад 300 національних і міжнародних культурно-мистецьких проєктів, зокрема КП «Київкульткластер», днів українського кіно в містах Ризі, Вільнюсі, Софії, Братиславі, Кракові, Бухаресті, Буенос-Айресі та ін., днів польського кіно 2007-2016 рр., польських кіноретроспектив. З 2018 року за її задумом проводиться фестиваль «Київ. Із кінематографом у серці». Членкиня Української кіноакадемії. Займається дослідженням східноєвропейського та індійського кіно. За результатами її досліджень у 2020 році вийшло перше україномовне видання про індійське кіно «Боллівуд: часи і герої», а у 2022 році – «Шах Рукх Кхан: фільм не закінчено…».

        Презентацію своєї книги «Шах Рукх Кхан: фільм не закінчено…» Олена Бабій розпочала з біографії Шах Рукх Кхана. Розповіла з чого почалася історія успіху найвідомішого на сьогодні індійця у світі та про його роботу над телевізійними проєктами та численними шоу програмами. За значний внесок у кіномистецтво Шах Рукх Кхан у 2005 році отримав одну з найвищих за значенням нагород Республіки Індії «Падма Шрі».

        Кінознавиця розкрила таємниці кіноакторської популярності Шах Рукх Кхана, фільмографія якого налічує понад 80 стрічок. Його дебют почався зі стрічки Хеми Маліні «Танцівниця кабаре», потім були фільми «Життя над страхом», «Гравець», «Примха» та ін. Знаменитим актор став після стрічки «Невикрадена наречена», яка демонструвалась понад 20 років. Авторка книги звернула особливу увагу на картини «Девдас», «Моє ім’я Кхан», «Ашока», «Поки живий», «Ом Шанті Ом», які за участі актора мали успішний прокат у всьому світі та отримали безліч нагород. Яскравим доповненням до розповіді став перегляд фрагментів з цих фільмів.

        Зупинилась авторка і на благодійній діяльності Шах Рукх Кхана, адже він пропагує щеплення від поліомієліту, вкладає гроші в організацію з боротьби зі СНІДом, допомагає людям зі спеціальними потребами та створив Фонд допомоги постраждалим від кислотних атак Meer. За громадянську діяльність Шах Рукх Кхан відзначений спеціальною премію ЮНЕСКО та є лавреатом премії Crystal Awards (2018) «за лідерство у захисті прав дітей і жінок в Індії», яка вручається на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

        Наприкінці оповіді Олена Бабій зачитала цитату з останнього розділу книги «Життєві уроки від Шах Рукх Кхана».

       Презентація зібрала аудиторію шанувальників індійського кіно, які висловили пані Олені щиру подяку за цікаву розповідь, дружню, невимушену атмосферу спілкування та побажали творчих задумів і успіхів у їх здійсненні.

        Презентоване видання з автографом автора було передано в дар Бібліотеці, а всі охочі мали змогу придбати книги кінознавиці та одержати автограф.

 

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності Тетяна Кириленко