Понеділок, 26 лютого 2024

Новини і події

«<Лютий 2024 >»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Вечір фортепіанних прелюдій

 

  imageУ неосяжному просторі фортепіанної мініатюри, велике місце займає жанр прелюдії, яка має давню історію. Цьому жанру віддавали шану видатні композитори минулого. Дбайливо зберігаючи свої історичні традиції, прелюдія пережила процес бурхливого розвитку і набула безліч різноманітних стилістичних граней. Зародившись у глибині століть як вступний розділ імпровізаційного характеру до основної частини твору, з часом  прелюдія перетворилась у самостійний твір ліричного складу, який не має жодних умовностей або обмежень у сфері форми.

 Внесок воістину глобального масштабу вніс у природу жанру Ф. Шопен. Створивши свій цикл «Двадцять чотири прелюдії для фортепіано», що охоплює всі 24 тональності, віддаючи данину великій традиції, шопенівський геній спрямувався далеко вперед, поширюючи можливості фортепіано в інших жанрах і формах. Проте, сказане композитором у сфері прелюдійного жанру, назавжди залишиться великою пам’яткою світової культури.

 Неповторний та своєрідний вигляд прелюдія знайшла у творчості Сергія Борткевича.

  Справжній майстер красивих, наспівних мелодій, які отримують часом зовсім несподіваний розвиток, Борткевич створив широку палітру музичних образів, талановито втілюючи в цих музичних мініатюрах найкращі романтичні традиції музичного мистецтва.

  31 жовтня у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся надзвичайний музичний захід – Вечір фортепіанних прелюдій.

 Талановитий піаніст, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів Володимир Чумаченко у вишуканій концертній програмі представив увазі слухачів 24 прелюдії ор. 28 геніального польського композитора Фредеріка Шопена та 10 прелюдій ор. 33 надзвичайно обдарованого  українського композитора-піаніста Сергія Борткевича.

  Кожен твір прозвучав з глибоким розумінням та емоційною відвертістю, підкреслюючи професійну майстерність піаніста, який створив цілісний світ яскравих образів, зануривши слухача в атмосферу музичної магії та гармонії.

   Щирі оплески, перетворюючись у гучні аплодисменти, вкотре засвідчили, що велике мистецтво завжди знаходить відгук в серцях людей.

   Дякуємо Володимиру Чумаченку за незабутній вечір, який став справжнім святом для шанувальників її величності – Музики!

 

 

Інформацію підготувала зав. відділом СКД

Олена Сливка