Вівторок, 5 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Майстер-клас «Пишемо українською»


  30 жовтня 2023 року у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся майстер-клас «Пишемо українською».

Майстер-клас «Пишемо українською» провела Анжеліка Корнієнко у співпраці з громадською ініціативою ІнфоВАРТА & «Рутенія. Графіка української мови».

Анжеліка Корнієнко – каліграф, співзасновниця громадської ініціативи #інфоВАРТА, керівник проєкту «Рутенія. Графіка української мови», автор видання «Українські прописи для всієї родини», «Василь Чебаник. Графіка української мови. Рутенія», волонтер.

За словами знаної каліграфині, графічне зображення мови наших батьків і прадідів є унікальним для світу. Український рукопис (пропис, скоропис, каліграфія чи мистецтво письма) сягає своїм корінням у глибину віків та має тисячолітню історію. Так склалося, що вже понад три сторіччя як український пропис втратив своє офіційне використання. «Гражданський шрифт», яким ми користуємось замість абетки, створений для російської мови та примусово впроваджений на території всіх колоній московії, знищив, навіть, пам‘ять українців про свою писемність. Тепер, коли Україна вільна та незалежна, відновлюється і наше ключове культурне надбання – український рукопис, який є однією з головних граней історичної спадщини нашої держави. Одним з головних завдань майстер-класу було – зацікавити  мовою, її походженням та історією, а з використанням пензля чи олівця показати її багатство і неповторність.

Учасники поринули у неймовірно захоплюючий світ письма шрифтами Рутенія, де кожен мав змогу вивчити графеми українського правопису, які мають історичні основи розвитку української писемності, ознайомились з історією і значенням кожного символу, кожного елементу букв. Також дізналися про історію виникнення та подальший розвиток ручного письма, про важливість популяризації і використання української абетки, як елементу української ідентичності.

На заході були присутні і активно брали участь студенти Київського вищого професійного училища водного транспорту, відвідувачі та працівники Бібліотеки.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар відділу  

соціокультурної діяльності  

Юлія Гриценко