Понеділок, 26 лютого 2024

Новини і події

«<Лютий 2024 >»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

18 жовтня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого з відбулася лелечанська зустріч та презентація книги Сергія Мартинюка «13 віршів або Битва за Ірпінь змінила світ» (Київ: Міленіум, 2022)  і показ уривків з фільму «Позивний «Письменник».

Сергій Якович Мартинюк (літературний псевдонім Світогор Лелеко, військовий псевдонім «Письменник») – український прозаїк, публіцист, поет, журналіст, краєзнавець, громадський і політичний діяч, меценат, військовослужбовець Ірпінської ТРО. Викладач військових дисциплін у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна та заступник головного редактора з розвитку газети «Літературна Україна». Член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України та Національної спілки краєзнавців України.

На заході пан Сергій розповів про перші дні війни, героїчну оборону  рідного міста, свою дебютну збірку поетичних творів та про те, як вона була написана під час російського наступу на місто Ірпінь. Книга містить  не тільки вірші, а й невеликий письменницький літопис (Записки з війни).

Привітати автора з презентацією збірки прийшли його друзі і знайомі. Серед запрошених був полковник,  спеціальний кореспондент Всеукраїнського культурного тижневика «Слово Просвіти» та кореспондент газети Рух України «Час Руху» – Володимир Іванович Кривобок.  Він розповів присутнім про давнє знайомство і співпрацю з Сергієм Яковичем та  представив  книгу Павла Гай-Нижника «Український націонал-консерватизм: Гетьманський Рух» (Київ: Саміт-Книга, 2023), яку потім передав до фонду НБУ ім. Ярослава Мудрого.

 Зустріч була дуже цікавою та пізнавальною, всі присутні мали можливість поспілкуватися з автором особисто та більше дізнатись про його творчість. Після заходу відбулась  автограф- і фотосесія з письменником. Презентоване видання традиційно було подаровано Бібліотеці.

Висловлюємо щиру вдячність Сергію Мартинюку за його творчість, що вражає нас своєю глибиною, емоційністю та сильним зв'язком з подіями, які відбуваються в Україні.

 

 

Інформацію підготувала провідний бібліотекар відділу обслуговування

користувачів Олена Скрипницька

Фото провідного бібліотекаря відділу обслуговування користувачів Олени Загорної