Субота, 9 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Фотовиставка Таї Левченко

«НАЙДОРОЖЧІ»

 

З 23 жовтня 2023 року в арт-просторі Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (вул. Набережно-Хрещатицька, 1) експонується фотовиставка вінницької фотохудожниці Таї Левченко «НАЙДОРОЖЧІ». Виставка створена за сприяння Національної спілки фотохудожників України, Арт-об`єднання «KYIVPHOTOS-HALL 2012».

Експозицію авторка присвятила Дню бабусь і дідусів, що відзначається в Україні щорічно 28 жовтня. Свято важливе, особливе й зворушливе тим, що  воно про любов, ласку, вдячність, про родинні зв’язки та традиції, про сімейні цінності. Це приємна нагода привітати і віддати шану і повагу рідним людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях, досвід, знання, уміння та мудрість.

Фотомистецький проєкт Таї Левченко «Найдорожчі» – експозиція-диптих, яка складається з двох частин «Мені наснилася бабуся» та «Ходімте в сад. Я покажу вам сад». Обидві фотоісторії – це окремі історії в світлинах простого людського щастя – такого прекрасного в своєму триванні і такого печального в своїй кінечності… Це історія про кожного з нас і його/її бабусю чи дідуся, тих, які досі з нами, тих, які вже від нас пішли.

Фоторозповіді повністю документальні. Герої світлин – це зовсім незнайомі люди, які відгукнулись на пост в Фейсбуці, коли Тая Левченко шукала «бабусічку, яка ще пече хліб у печі» і «дідуся, який понад усе любить свій сад і ще палить «сушню».

«Мені наснилася бабуся» була відзнята в червні 2023 року в селі Розкопане на Погребищанщині, що на Вінничині. А «Ходімте в сад» – в серпні цього ж року, в селі Мізяківські Хутори Вінницького району.

Теплі, душевні світлини нагадують усім нам про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства, і водночас, багатомовно говорять старшому поколінню, про те, що вони завжди залишаються важливою частиною життя онуків.

Про авторку:

Тая Левченко - українська фотохудожниця, мешкає та працює у місті Вінниця.

За освітою психолог. Засновниця власної успішної компанії, що спеціалізувалась на HR-консалтингу. Щоби дати собі можливість реалізуватись як митець, прийняла рішення закрити бізнес, і вступила на стаціонарне навчання в кіношколу, а згодом і на дворічну програму навчання письменницькій майстерності.

Зі школи захоплювалась пейзажною фотографією, а в портретну прийшла лише з початком повномасштабної війни в Україні. Саме портретна фотографія стала тим золотим перетином, де переплелись її любов до природи, людей та знання з психології, режисури і сторітелінгу (творча розповідь у формі історії).

«Почати знімати людей – це був порив душі, протест проти смерті, відчайдушне прагнення назавжди зберегти людям прості, але безцінні моменти їх життя ...» 

«... я стараюсь знімати так, щоб кожна моя світлина була схожою на кадр з фільму, а кожна серія кадрів - на особисту історію...»

Тая Левченко

Презентація виставки за участі авторки, героїв світлин

відбудеться 26 жовтня о 15:00.

На заході прозвучить пісенний подарунок від фіналістів музичного шоу талантів Х-фактор

Олени Романовської та Миколи Ільїна.

Термін експонування виставки: 23 жовтня - 30 листопада,

понеділок – п’ятниця з 10:00 до 17:00, субота, неділя– вихідні дні.

Чекаємо за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 1, конференц-зал.

Вхід вільний.        

Контактний тел. 0989361295