Вівторок, 5 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

«Боротьба, закарбована у слові»  

Творча зустріч з Анною Павліченко

          

 image 

21 жовтня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулась творча зустріч з Анною Павліченко «Боротьба,  закарбована у слові». 

 Анна Павліченко письменниця, лікарка, волонтерка. Брала участь у Революції Гідності як медик-волонтер. Під впливом революційних подій почала писати вірші, малювати.

Від початку війни продовжила волонтерську діяльність, організовувала навчання для військових – курси з допомоги пораненим, у  тому числі в зоні АТО.

Творчий дебют письменниці відбувся 2022 року. У видавництві «Ліра-К» вийшла друком поетична збірка «Очі», присвячена подіям Українсько-російської війни. Вагомості виданню надали ілюстрації, створені авторкою. Книга отримала схвалення від літературних критиків та стипендію Президента України для молодих митців у 2023 році.

У 2023 році  побачили світ: роман «Пазли життя. Квантова заплутаність» (видано українською та англійською мовами), збірник короткої прози з фотоальбомом «Тіні війни», п'єса «На каву з Айнштайном».

Творчий доробок Анни Павліченко було представлено на всеукраїнських та міжнародних книжкових виставках.

З метою популяризації українських книги, письменниця робить переклади творів іноземними мовами, долучається до книжкових подій в Україні та за кордоном, дарує книги військовим на фронт, бібліотекам.

Під час зустрічі Анна Павліченко розповіла про ідеї створення книг, сюжетні лінії та історії головних персонажів творів. Прозвучали поезії у авторському  виконанні та у виконанні  письменниці Поліни Лучко.

Фотовиставка робіт  Катерини Чорноморець – ілюстрації до збірки прози «Тіні війни» стала наочним   доповненням до  розповіді  авторки.

Приємним подарунком для присутніх став літературний перформанс, під час якого   письменниця  разом з  Анною  Садовою представили глядачам  уривок з п'єси «Вона».

Невимушену атмосферу спілкування створювала жива музика у виконанні цимбаліста Івана Гнатіва та його учениці Софії Павліченко.

Модератор заходу – Поліна Лучко, режисерка, письменниця.

Завершилась зустріч неформальним спілкуванням та автограф-сесією.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу соціокультурної діяльності Людмила Кудря