Вівторок, 5 грудня 2023

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

3-4 листопада 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбувся безкоштовний дводенний практичний курс «Домедична допомога для цивільних», який є надзвичайно важливим та потрібним для людей різних вікових груп.  Адже правильно надана перша домедична допомога потерпілій людині збільшує її шанси на порятунок.

Кваліфіковані тренери – Андрій Швед, Олександр Кушнір, Софія Бичкова та Тетяна Ніжниченко зазначили з власного досвіду, як важко зорієнтуватися у стресовій ситуації. Саме такі курси дають цивільним громадянам алгоритм дій, які можуть врятувати життя людям.

Виявили бажання взяти участь у навчанні та заповнили онлайн форму близько 50 людей, пройшли повний тренінг більше 30 людей. За його результатами учасники отримають онлайн сертифікат (через 1 місяць). Присутні були з різних регіонів України та різних професій – внутрішньо переміщені особи, дизайнери, медичні робітники, працівники сфери культури, освіти...

Учасники тренінгу мали змогу опанувати знання та відпрацювати навички, необхідні для зупинки кровотечі – накладання турнікета, тампонада рани, накладання тиснучої пов’язки; базової підтримки життя – оцінка стану людини, її свідомості, виконання компресії грудної клітки, виконання штучної вентиляції легень, використання АЗД; допомога людині, що вдавилася; особливості надання першої допомоги дітям. Для практичного відпрацювання кожної навички слухачі поділилися на 4 групи, в яких моделювали різні небезпечні ситуації.

Знання домедичної допомоги є життєво необхідним, тому велика кількість бажаючих, активна участь в лекціях та практичних завданнях неабияк тішить нас! Дякуємо інструкторам за роботу, детальні пояснення та терплячу поведінку до новачків! Особлива вдячність Олегу Котису, координатору курсу «Домедична допомога для цивільних».

Проєкт реалізовує БФ «Разом для України» спільно з ГО «Інститут Суспільних Ініціатив» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

 

Інформацію підготувала провідний бібліотекар

відділу обслуговування користувачів

Олена Загорна

Фото бібліотекаря відділу

обслуговування користувачів Олесі Наталич