Субота, 2 березня 2024

Новини і події

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

Презентація україномовного перекладу книги 

«Подорожній і місячне сяйво» Антала Серба

 

17 жовтня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася  презентація українськомовного перекладу одного з найвідоміших романів угорської літератури XX століття  «Подорожній і місячне сяйво» Антала Серба.

Роман побачив світ у 1937 році. Був перекладений  англійською, німецькою, французькою, італійською, іспанською, голландською, болгарською та хорватською мовами.

І ось, у 2022 році, твір  перекладено українською мовою.

Видавництво «Знання» разом із перекладачем Олександром Вешелені представило українському читачеві один із ключових романів європейського міжвоєння минулого століття, що за останні двадцять років здобув світове визнання завдяки новій хвилі перекладів. Роман «Подорожній і місячне сяйво» – вершина творчості видатного угорського белетриста та історика літератури Антала Серба. Написаний у притаманній йому манері європейського психологічного роману-подорожі, твір торкається глибоких питань екзистенції та смерті, привидів минулого, проявів любові й зради, поєднуючи атмосферу міст і містечок міжвоєнних Італії, Франції та Угорщини.

Гостями заходу були:

Дипломат з питань культури і освіти Посольства Угорщини в Україні – Єва Хеізерне Хегедюш, асистентка аташе з питань культури та освіти – Агнеса Шафар, представниця від Видавництва «Знання» –  Тетяна Лахно.

Книгу презентували: модераторка презентації, літературознавиця, культурна менеджерка та кураторка літературних програм  Анастасія Євдокимова  та один з основних учасників проєкту – автор українськомовного перекладу книги Олександр Вешелені.

Опісля всі охочі мали можливість поспілкуватися з автором перекладу роману та придбати книгу в представниці Видавництва.

Захід відбувся за підтримки Посольства Угорщини в Україні.

Пані Аташе подарувала  Бібліотеці примірники роману, підписані автором перекладу.

Висловлюємо щиру вдячність нашим угорським партнерам за довіру, підтримку та зацікавленість у нашій співпраці!

  

Інформацію підготувала бібліотекар Ганна Ромодан 

Фото бібліотекаря 1 категорії відділу обслуговування 

користувачів Олесі Наталич