Понеділок, 26 лютого 2024

Новини і події

«<Лютий 2024 >»
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829

Графік роботи

Четверта п'ятниця
кожного місяця –
санітарний день
(бібліотека не обслуговує користувачів).

12 жовтня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася Творча зустріч з художником-гравером, заслуженим діячем мистецтв України Ярославом Гладким «Світ дереворитів».

Ярослав Михайлович Гладкий народився на Галичині в роду талановитих дідів і батьків та унаслідував їхню майстерність і прагнення створювати красу своїми руками.

У Києві в музеї Тараса Шевченка, побачивши офорти великого Кобзаря з творів Рембрандта, загорівся бажанням відтворити шедеври світового мистецтва на дереві. Відтоді, опанувавши техніку володіння різцем, упродовж більш як сорок років творчої діяльності пан Ярослав удосконалює, шліфує та поглиблює свою майстерність. Його ім’я зазначено в «Енциклопедії Сучасної України» (2006 р.). У доробку різьбляра більше 60 творів, що з успіхом експонувалися в Дніпрі, Львові, Києві, Сокалі, Черкасах, Червонограді.

На заході подружжя Ярослав і Світлана Гладкі поділилися історіями виникнення художніх образів у творчому процесі створення робіт. Автор представив свої унікальні роботи – «Два Богдани» із зображенням Героя України Богдана Ступки в образі гетьмана Богдана Хмельницького, портрет Героя України Андрія Кузьменка (псевдонім Кузьма Скрябін), сюжет із життя Гертруди-Христини Потоцької, портрет молодої жінки уособлюючий жіночу красу.

Із дивовижним світом деревориту ознайомив мистецтвознавець, дослідник мистецтва малої графіки Петро Нестеренко. Заступник генерального директора Національного музею Тараса Шевченка Тетяна Чуйко розповіла про відомих майстрів деревориту, мистецьку долю Кобзаря і його офорти, запросила до Музею ознайомитися із портретом Т.Г. Шевченка, створеним і подарованим Ярославом Гладким. Приємним подарунком став виступ заслуженої артистки естрадних мистецтв України Юлії Сак, яка прочитала свої поезії, сповнені любові до України.

 

Інформацію підготувала головний бібліотекар

відділу обслуговування користувачів Тетяна Скирда,

Фото зав. сектору відділу обслуговування

користувачів Наталії Опенько